Акція біля столичного кінотеатру «Київ», 7 червня 2020 року
Фото:

Влад Головко/hromadske

Під будівлею столичного кінотеатру «Київ» відбувся мітинг до річниці його захоплення, після якого кінотеатр закрили. Активісти вимагають від київської влади визнати чинну оренду з мережею «Сінема Центр» недійсною та провести новий конкурс, який брав би до уваги концепцію розвитку культурного центру та позицію кіноспільноти.

Про це повідомляє кореспондент hromadske.

Учасники мітингу наголошують, що новий орендар уже продовж пів року не сплачує оренду, а протягом року так і не провів обіцяний ремонт і не відновив роботу кінотеатру.

Мітинг організували ініціативи Occupy Kyiv Cinemas і «Врятуймо КЦ Кінотеатр Київ». За їхнім задумом, під час акції мали зіграти діджей-сети українські музиканти Anna Khvyl і Sasha Dolgiy, але організаторам відмовили у наданні електроенергії. Усі охочі могли висловитися у режимі «вільного мегафону». 

Учасники акції вимагали від міської адміністрації визнати результати відкритих торгів недійсними та позбавити мережу «Сінема Сіті» права оренди кінотеатру. А у правилах нового відкритого конкурсу прописати перевагу концепції культурного центру над ціною оренди.

Також мітингарі закликали провести розслідування порушень з боку Департаменту комунальної власності міста Києва та КМДА та розформувати комунальне підприємство «Муніципальна охорона».

Нагадаємо, рік тому, 7 червня 2019-го працівники кінотеатру «Київ» заявили про захоплення будівлі «тітушками» — тоді до приміщення прийшли бійці підприємства «Муніципальна охорона», вони зірвали покази та замінили замки на дверях. Між бійцями з одного боку та працівниками кінотеатру й активістами сталися сутички. Ситуації передував виграш мережею «Сінема Центр» конкурсу на оренду — засновниками та власниками мережі є Олександр Роднянський, Міхаель Шліхт і Борис Фуксман.

Новий орендар оголосив, що будівля перебуває в аварійному стані та потребує капітального ремонту — у грудні 2019 року орендаря звільнили від зобов’язання оплачувати оренду. Попередня адміністрація кінотеатру наголошує, що державна інспекція визнавала стан будівлі задовільним. Нині триває судовий процес ТОВ «Культурний центр Кінотеатр „Київ“» проти Департаменту комунальної власності КМДА.

Поділитись: