Фахівці з американської компанії з виробництва програмного забезпечення в галузі інформаційної безпеки Symantec оприлюднили рекомендації щодо захисту комп'ютера від зараження вірусом-здирником Petya, який 27 червня атакував компанії, держустанови та банки, зокрема, й в Україні

Фахівці з американської компанії з виробництва програмного забезпечення в галузі інформаційної безпеки Symantec оприлюднили рекомендації щодо захисту комп'ютера від зараження вірусом-здирником Petya, який 27 червня атакував компанії, держустанови та банки, зокрема, й в Україні.

Про це повідомляє Symantec у Twitter.

Зазначається, що під час атаки вірус шукає на комп’ютері файл C: \ Windows \ perfc. Якщо такий файл вже існує, то вірус завершує свою роботу без зараження. Саме тому створення заздалегідь такого файлу застереже від його шкідливої дії.

Як додали у Habrahabr, файл можна створити просто у «блокноті».

ЧИТАЙТЕ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

Нагадаємо, що невідомий комп'ютерний вірус-вимагач, схожий на WannaCry атакував банки, державні та приватні підприємства.

За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження.  В СБУ заявили, що зараження сталося після відкриття файлів, надісланих електронною поштою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україною поширюється комп’ютерний вірус: атаковано десятки компаній та установ.

Зазначимо, що вірус запускається через шкідливі посилання або оновлення програми M.E.doc. Ще у 2016-му році німецька фірма heise Security виявила новий тип сrypto-здирника Petya. Новий вірус, що атакував українські установи може бути модифікацією минулорічного Petya.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: