У дитячому таборі «Вікторія», де 16 вересня 2017 року внаслідок пожежі загинуло троє дітей, група фахівців виявила грубі порушення під час будівництва корпусу одного з будинків, а також встановила ймовірну причину пожежі.

Так. експерти, перевіривши всі можливі версії пожежі — займання від недопалка, несправні мережі чи замикання через підключення електроприладів — встановили, що залишений увімкненим кип’ятильник у кімнаті виховательки, ймовірно, став причиною займання.

Також незалежні експерти, дослідивши дозвільну документацію і якість будівництва, підтвердили, що проект реконструкції табору не відповідав навіть елементарним будівельним нормам.

Зокрема, за українським законодавством, такі корпуси можуть бути виключно одноповерховими. Ця помилка проектувальників також стала однією з причин, чому дітей не встигли вивести з палаючого корпусу.

Крім того, приватна будівельна компанія, яка зводила нові корпуси, використовувала заборонені будівельні матеріали. Експерти встановили, наприклад, що перегородки в дерев’яних будинках були зроблені із сильно горючих матеріалів, замість негорючого гіпсокартону.

Також експерти з’ясували, що вогонь розповсюдився майже миттєвого, ймовірно, через незаповнені проміжки між стінами та перегородками.

За нормами під час будівництва корпусів деревину повинні були обробити спеціальною речовиною, яка б уповільнила розповсюдження вогню. На такі робити будівельники витратили понад 1 млн гривень, але, як показало дослідження міжнародних експертів, речовину нанесли лише тонким шаром, а місцями на зрубах вона взагалі відсутня.

Водночас, за інформацією журналістів «Слідство.Інфо», усі посадовці одеської міськради, яких після трагедії відсторонили, повернулися на роботу.

Пожежа в дитячому таборі «Вікторія» почалася в ніч на 16 вересня. Спочатку повідомлялося про загибель двох дітей унаслідок пожежі. Згодом, поліція знайшла фрагменти тіла ще однієї дитини.

3 жовтня прокуратура повідомила про підозру екс-заступниці міського голови Одеси Зінаїді Цвірінько.

11 жовтня суд обрав запобіжний захід екс-заступниці міського голови Одеси. Виховательку табору «Вікторія» звільнили з-під варти на поруки.

Поділитись: