Світ

У Таїланді почався третій день операції з порятунку дітей у печері

10 липня, 2018 12:14
Світ/У Таїланді почався третій день операції з порятунку дітей у печері
Зберегти
Вигляд
У Таїланді розпочався третій день рятувальної операції, в межах якої мають евакуювати з затопленої печери чотирьох хлопчиків та їхнього тренера, які перебувають там вже 2 тижні.

У Таїланді розпочався третій день рятувальної операції, в межах якої мають евакуювати з затопленої печери чотирьох хлопчиків та їхнього тренера, які перебувають там вже 2 тижні.

Про це повідомляє The Guardian.

Операція почалася о 10 ранку за місцевим часом (6 ранку за Києвом). Рятувальники сподіваються, що в за один день їм вдасться дістати усіх п’ятьох на поверхню. Водночас раніше повідомлялося, що в межах однієї операції можна евакуювати лише чотирьох людей — це пов’язано з нестачею кисню в балонах.

Також фахівці заявляли, що 10 липня — останній день, коли критично важливо евакуювати дітей, адже в країні очікуються дощі, які можуть повністю затопити печеру.

Незважаючи на проливний дощ, який був у ніч на 10 липня — рівень води в печері не змінився, тож дайвери знову почали евакуацію. У другий день порятунку евакуація чотирьох дітей тривала 11 годин.

Раніше врятовані діти перебувають у лікарні — поки вони носять сонцезахисні окуляри, адже вони дуже довго просиділи в темряві.

Як повідомив засновник компанії SpaceX Ілон Маск, до Таїланду також доставили міні-субмарину, яку спорудила SpaceX і назвала «Дикий вепр» на честь футбольної команди, в якій грали ці хлопці. Маск планував, що цю субмарину використають для евакуації дітей, які не вміють плавати. 

Однак тайські рятувальники заявили, що не долучатимуть субмарину до операції. За словами Маска, вона може бути корисною в майбутньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порятунок з печери: чому дітей в Таїланді так складно врятувати

Нагадаємо, упродовж 9 липня вдалося врятувати 4 хлопців, які раніше застрягли в затопленій печері.

У Таїланді знайшли живими 12 підлітків, які разом зі своїм футбольним тренером зникли в печерному комплексі 23 червня. Їх шукали 9 днів. Дітей не могли витягти на поверхню, адже печеру затопило водою.

Український дайвер Всеволод Коробов брав участь у рятувальній операції в Таїланді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як українці допомагають рятувати дітей у печерах Таїланду

5 липня рятувальники відкачали 40% води з печери, де застрягли діти.

Як повідомлялося, дітей, які застрягли в затопленій печері, навчили занурюватися зі спеціальним обладнанням. Також вони написали листи батькам.

6 липня стало відомо, що в Таїланді загинув колишній військовий водолаз, який брав участь в операції з порятунку дітей, які опинилися у затопленій печері Тхам Луанг Нанг Нон. 

6 липня інженери американських компаній SpaceX та Boring Co, засновником яких є Ілон Маск, вилетіли до Таїланду для допомоги в порятунку дітей із затопленої печери.

Рятувальна операція в Таїланді почалася вранці 8 липня. За словами голови штабу рятувальної операції Наронгсака Осоттанаконі, в дальній район печери, де знаходилися діти з тренером, вирушила команда з 13 водолазів. Чотирьох дітей вдалося евакуювати на поверхню.

Увечері 8 липня операцію з порятунку дітей, які застрягли в затопленій печері в Таїланді, призупинили через вичерпання запасів кисню.

SpaceX протестував субмарину для порятунку дітей із затопленої печери у Таїланді.

23 червня група підлітків 11-16 років та їх 25-річний тренер зникли у печерному комплексі Тхам Луанг, куди вони вирушили на екскурсію. Понад тисяча людей, зокрема армія, поліція, волонтери і фахівці з різних країн, брали участь у пошуковій операції. Дітей не могли витягти на поверхню, адже печеру затопило водою.

Більше про:
# Таїланд
Пов`язані новини