ENRU

У Telegram оприлюднили інструкції з обходу блокування у Росії

Розробники Telegram знайшли спосіб обійти блокування месенджера у Росії, яке очікується найближчим часом.

Команда Telegram передбачала можливе блокування і включила в функціонал підтримку з'єднання з проксі серверами на основі протоколу SOCKS5.

Опція вже доступна в Telegram Desktop і Mac, а мобільні клієнти отримають її в наступному оновленні.

SOCKS — мережевий протокол, який дозволяє серверним додаткам непомітно використовувати сервіси поза міжмережевими екранами (фаєрволи).

Протокол необхідно увімкнути перед тим, як блокування почне діяти. Якщо цього не зробити, зазначають розробники месенджера, відновити доступ до Telegram буде складніше, оскільки, скоріш за все, він зникне з Google Play та AppStore.

«Тут допоможуть Vpn і Tor, через які можна буде завантажити Telegram в американських магазинах. Але не спокушайтеся — попереду закон щодо заборони засобів обходу блокувань, ухвалений у першому читанні в Держдумі РФ», — зазначається у блозі компанії.

Нагадаємо, глава Роскомнадзору Олександр Жаров звернувся до адміністрації Telegram і Дурова з проханням зареєструватися як розповсюджувач інформації в Росії. У разі відмови Роскомнадзор погрожував заблокувати месенджер Telegram у Росії.

Автор Telegram Дуров, зі свого боку, зазначив, що заява Роскомнадзору виглядає «як саботаж державних інтересів» Росії.

Вранці 26 червня ФСБ Росії заявила, що теракт в метро Санкт-Петербурга 3 квітня був підготовлений за допомогою месенджера Telegram.

Творець Telegram Павло Дуров заявив, що вимога Роскомнадзору передати дані користувачів Telegram суперечить законам РФ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram