Компанія Oracle роздумує над купівлею частини активів популярного сервісу для обміну короткими відео TikTok, який можуть заблокувати на території США, якщо він надалі належатиме китайській ByteDance.

Про це повідомляє Bloomberg.

Наразі компанія веде переговори з іншими потенційними покупцями TikTok щодо можливої спільної купівлі, зокрема з інвестиційною компанією Sequoia. Наразі Oracle може потіснити Microsoft — єдиного з потенційних покупців, що підтвердив свої наміри публічно.

Власник Oracle — єдиний магнат з Кремнієвої долини, який відкрито підтримує Дональда Трампа. Мільярдер Ларрі Еллісон провів збір коштів на користь чинного президента у власному маєтку.

Oracle — друга за величиною високотехнологічна компанія після Microsoft. Її вартість оцінюють у 166 млрд дол.

Чому продають TikTok?

Цього вимагає Трамп. Своє рішення він пояснює тим, що TikTok автоматично фіксує велику кількість інформації про користувачів: геолокацію та історію веб-перегляду. Це, на думку Трампа, надає Комуністичній партії Китаю доступ до особистої інформації американців, що потенційно дозволяє китайським спецслужбам відстежувати американських чиновників.

Проте раніше керівники TikTok заперечували співпрацю з китайськими спецслужбами. А 29 липня TikTok відкрив свої алгоритми для фахівців, щоб ті переконалися — «китайське походження» компанії не несе загрози для користувачів соцмережі.

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі: лише за березень 2020 року, за даними порталу SensorTower, її завантажили 65 мільйонів людей у світі. Загалом же з часу створення у 2017 році її встановили понад 2 мільярди разів.

Раніше Microsoft підтвердив чутки, що деякий час гуляли на ринку: він справді веде перемовини про купівлю TikTok. За оцінками CNBC, сервіс обійдеться американській компанії в 10-30 мільярдів доларів.

У компанії обіцяють покращити захист персональних даних користувачів TikTok та зберігати дані американських користувачів лише у США, а з іноземних серверів їх видалити.

Що ще заборонив Трамп?

Торік Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei та ZTE потрапили у чорний список. У 2020 році Трамп повторно вніс компанії до переліку.

Заборону також пояснювали зв'язками з Комуністичною партією Китаю та китайськими спецслужбами. За даними ЦРУ, Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії.

Так, у США заборонено користуватися обладнанням, яке виробляють Huawei та ZTE.

Поділитись: