У Трампа порадили Росії вийти з Криму і Донбасу та не втручатися в американські вибори
В адміністрації президент США Дональда Трампа заявили, що «було би корисно», якби Росія вийшла з Криму і Донбасу, а також не втручалася у вибори на території Сполучених Штатів.
Про це повідомив радник Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон під час візиту до Грузії.
«Буде корисно, якщо вони (росіяни — ред.) перестануть втручатися в наші вибори, якщо вийдуть з Криму і Донбасу в Україні, припинять незаконно використовувати хімічну зброю для замаху на російських емігрантів на Заході, і якщо вони будуть менш нав'язливими на Близькому Сході», — заявив Болтон.
Раніше радник Трампа заявив, що Білий дім готує новій санкції проти Москви.
Також Болтон повідомив, що адміністрація Трампа офіційно запросила президента Росії Володимира Путіна до Вашингтона.
20 вересня Держдеп США запровадив санкції проти 33 представників РФ із сфери оборони.
Нагадаємо, президент Дональд Трамп підписав указ про посилення санкцій проти Росії через агресію щодо України.
Також США планують запровадити нові «суворі» санкції проти Росії через отруєння Скрипалів.
Слід зазначити, що, відповідно до американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю, влада США зобов’язана припинити продаж зброї і технологій, пов’язаних з нацбезпекою, країні, що використовує хімічну або біологічну зброю.
24 серпня Сполучені Штати оприлюднили перелік санкцій проти Росії через використання хімічної та біологічної зброї. 27 серпня ці санкції набули чинності.
Санкції охоплюють 5 пунктів:
1. Припинення іноземної допомоги Росії, за винятком термінової гуманітарної допомоги, харчування, сільськогосподарських товарів чи продуктів (згідно із Законом про іноземну допомогу від 1961 року).
2. Припинення продажів в Росію зброї будь-яких оборонних товарів, оборонних послуг або проектно-конструкторських послуг; припинення продажів ліцензій на експорт в Росію будь-яких предметів, що входять до списку боєприпасів США (згідно із Законом про експортний контроль).
3. Припинення всього військового фінансування для Росії (згідно із Законом про експортний контроль зброї).
4. Відмова у наданні Росії будь-яких кредитів, кредитних гарантій чи іншої фінансової допомоги будь-яким департаментом, агенцією чи урядовою організацією Сполучених Штатів, зокрема Експортно-імпортном банком Сполучених Штатів.
5. Заборона на експорт до Росії будь-яких товарів чи технологій, «чутливих» з точки зору національної безпеки США.
Росія назвала безпідставними звинувачення Сполучених Штатів у причетності до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Великий Британії.
МЗС Росії назвав дії США «лицемірними», опираючись на те, що США «не квапляться зі знищенням свого арсеналу хімічного озброєння та залишаються єдиною країною-учасницею ОЗХЗ (Організації із заборони хімічної зброї — ред.), яка володіє значними запасами хімічних речовин».
- Поділитися: