У центрі Москви відбуваються поодинокі пікети, метою яких є привернення уваги до стану здоров'я незаконно засудженого у Росії українського кінорежисера Олега Сенцова, який оголосив голодування.

У центрі Москви відбуваються поодинокі пікети, метою яких є привернення уваги до стану здоров'я незаконно засудженого у Росії українського кінорежисера Олега Сенцова, який оголосив голодування.

Про це повідомляє агентство УНІАН.

Зокрема, четверо росіян вийшли на Пушкінську площу і по черзі тримають плакати з портретом Сенцова із написами: «Олег, Живи», «Росія, відпусти Сенцова», «Врятувати Сенцова, Save Sentsov».

Як повідомила учасниця акції Вікторія Івлєва, вона вийшла на пікет із метою привернути увагу до долі Сенцова.

«Ми не наївні люди, розуміємо, що цим мало чого доб'ємося, але ми все ж таки громадяни своєї країни, нам буває за неї страшно соромно. Мені особисто соромно, що я росіянка, з Росії, громадянка Росії, і ми це робимо, щоб стало менше соромно», — сказала Івлєва.

Вона висловила сподівання, що Сенцов дізнається про цю акцію і про те, що «величезна кількість людей з ним солідарні, зокрема в Росії».

Інша учасниця акції Аліса Ганєєва повідомила, що прийшла на площу, аби максимальна кількість людей знали про Сенцова, оскільки його життя у колонії перебуває під загрозою.

«Це питання життя і смерті, це не абстрактне прохання про звільнення в'язня совісті. Мета — привернути увагу владних структур, а в ідеалі — добитися його повернення до України», — сказала Ганєєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», —лікарка про голодування українських політв'язнів

Нагадаємо, український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії і в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з них наразі на території Росії. 58 з 64 них затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: