У Туреччині заявили про створення тесту на коронавірус, який протягом 10 секунд дає результат із точністю 99%

Дослідники Бількентського університету в Туреччині оголосили про створення вкрай точного експрес—тесту на коронавірус. Він, за словами розробників, дає результат із точністю 99% протягом 10 секунд.
Розробкою тесту протягом семи місяців — з моменту виявлення перших людей із COVID-19 в Туреччині — займався Національний центр дослідження нанотехнологій Бількентського університету, повідомляє пресслужба установи.
Тест-система турецьких дослідників має назву «Diagnovir» і визначає наявність коронавірусу за зразком слини, взятої з порожнини рота. Наявність патогену визначає спеціальний біосенсор, який у разі позитивного результату підсвічується. Це не нова розробка; у 2019 році науковці в Південній Кореї розробили аналогічну тест-систему для виявлення вірусу, що викликає MERS.
На думку науковців Бількентського університету, їхня тест-система має низку переваг над нинішніми поширеними методами визначення коронавірусу. Так, на відміну від ПЛР-тестування, не потрібно брати мазок із носа, що може викликати дискомфорт у людей. Крім того, результати ПЛР-тесту надходять із затримкою в середньому в один день.
Дієвість своєї тест-системи розробники оцінили на основі попередніх клінічних випробувань. Тепер вони планують отримати дозвіл на її використання й масове виробництво в турецького медичного регулятора; за оцінками, на це може піти до двох місяців.
Які тести на коронавірус є зараз?
Зараз існують три види тестів на коронавірус: експрес-тести, тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести).
Експрес-тест визначає наявність саме антитіл до вірусу в крові, а не власне присутність вірусу. Цей метод вважають не дуже точним, оскільки антитіла організм людини починає виробляти не з першого дня інфікування хворобою, а приблизно на 5-7 день.
ПЛР-тести вважаються більш точними, оскільки фіксують присутність самого вірусу, тобто його ДНК чи РНК, які є носіями генетичної інформації. Але й вони можуть давати хибнопозитивний результат десь у третині випадків.
Тест імуноферментного аналізу виявляє антитіла до вірусу в організмі людини, тобто визначає, що вона вже перехворіла. Для ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання.
Крім того, в останні місяці у світі з'явилися так звані тести на визначення антигену — вони визначають наявність у пробі частинки вірусу, а не РНК чи антитіл, як ПЛР, експрес-тести чи імуноферментний аналіз. Такі тести дають результат протягом 15 хвилин. Їх почали застосовувати в Україні із середини грудня.
- Поділитися: