Уряд Великої Британії має намір представити на розгляд парламенту законопроєкт про вихід країни зі складу Євросоюзу ще до католицького Різдва 25 грудня.

Про це заявив член Палати громад від Консервативної партії і головний секретар казначейства (міністерства фінансів) Великої Британії Ріші Сунак, повідомляє Deutsche Welle.

«За підсумками виборів ми отримали основний мандат, який полягає в тому, що ми маємо завершити роботу над Bexit», — наголосив він.

«Ми покинемо Євросоюз через кілька тижнів, до кінця січня. Наш намір полягає в тому, щоб повернути законопроєкт про вихід до парламенту до Різдва», — додав Сунак.

За його словами, після цього уряд Бориса Джонсона зможе представити законодавцям новий проєкт бюджету.

Тим часом колишній посол Великої Британії при ЄС Іван Роджерс висловив думку, що у Лондона і Брюсселя попереду - жорсткі переговори про зону вільної торгівлі.

За оцінками Рождерса, прем`єр Джонсон просто «скаже європейцям: якщо ви висунете занадто багато умов угоди, я можу укласти угоду» з президентом США Дональдом Трампом.

«Не здивуюся, якщо Джонсон віддасть пріоритет переговорам з США. Він обожнює театральні ефекти», — додав Роджерс.

Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон після парламентських виборів заявив, що його уряд отримав мандат на реалізацію виходу зі складу Євросоюзу (Brexit)

Нагадаємо, Європейський Союз погодив відстрочку Brexit до 31 січня 2020 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile