У Великій Британії пропонують давати наркозалежним канабіс. Це може допомогти в боротьбі з наркозалежністю й насиллям

Уповноважена з питань поліції та злочинності Північного Уельсу Арфон Джонс запропонувала запровадити у в’язницях програму, в межах якої наркозалежним надаватимуть доступ до медичного канабісу.
Про це вона розповіла в коментарі The Guardian.
Так, на думку Джонс, можна зменшити кількість смертей ув’язнених від передозування через незаконне вживання ними синтетичних опіоїдів, знизити рівень насильства в тюрмах і допомогти подолати наркозалежність.
Зараз ув’язнені наркозалежні у Великій Британії в межах терапії отримують синтетичні замінники героїну, як-от метадон чи бупренорфін, або сильні знеболювальні, які потенційно так само можуть викликати залежність.
Саме тому Джонс пропонує в межах експерименту замінити ці речовини на медичний канабіс, негативні ефекти від вживання якого є меншими.
«Мета ідеї — зробити в’язниці безпечнішими. Якщо серйозно підходити до боротьби з насильством у тюрмах, то потрібно вирішувати причини, а ними є психоактивні речовини», — розповіла уповноважена.
Джонс також вважає, що таким чином можна буде боротися з нелегальним постачанням наркотиків у в’язниці, до чого бувають причетні й працівники цих установ. За останні п’ять років у в’язницях Англії та Уельсу відсторонили або засудили понад 300 таких людей, зазначає видання.
The Guardian вказує, що легалізація медичного канабісу принаймні в деяких випадках справді призводила до покращення ситуації з наркозалежністю.
Так, за даними дослідження Університету Джонса Гопкінса, в американських штатах, які легалізували канабіс, кількість смертей від передозування опіоїдами протягом 1999-2014 років скоротилася на 25%. А пацієнти у США, які вживали канабіс для полегшення болю, стали менше вживати опіоїдних препаратів.
Марихуана або канабіс — це психоактивний засіб, що видобувають із рослин коноплі. Розрізняють дві його основні активні речовини — канабідіол (КБД) та тетрагідроканабінол (ТГК). Саме від їхнього співвідношення залежить, які властивості має той чи інший вид канабісу.
ТГК стимулює нервову діяльність і може викликати психоактивні побічні ефекти чи так зване відчуття «кайфу». КБД ж, навпаки, має заспокійливі властивості. Саме канабіс із високим вмістом КБД і низьким вмістом ТГК використовують у медичних цілях: він не викликає «дивних відчуттів» і звикання, а натомість розслабляє м’язи, полегшує біль та допомагає заснути.
Ліки на основі канабісу та його похідних використовують для лікування пацієнтів із хворобами Альцгеймера та Паркінсона, ВІЛ/СНІД, раковими захворюваннями, хронічним болем, синдромом подразненого кишківника, множинним склерозом, а також епілепсією.
Детальніше про дискусії щодо легалізації медичної марихуани в Україні читайте в матеріалі Влада Головка: «Коноплі для президента: чому пацієнти, ветерани та науковці хочуть легалізувати медичну марихуану».
- Поділитися: