Уряд Великої Британії має намір відмовитись від обладнання китайської компанії Huawei в національній інфраструктурі зв'язку до 2027 року.

Про це заявив міністр цифрових технологій, культури, ЗМІ та спорту країни Олівер Дауден у Палаті громад британського парламенту, повідомляє BBC.

За його словами, таке рішення прийняли вслід за санкціями, запровадженими Вашингтоном, щодо Huawei.

Водночас, він зауважив, що з кінця року британські оператори зв’язку не зможуть закуповувати обладнання 5G у Huawei.

Нагадаємо, Федеральна комісія зв'язку США (FCC)офіційно оголосила китайські телекомунікаційні компанії Huawei та ZTE загрозами національній безпеці.

6 травня 2019 року президент США Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei потрапила у чорний список.

За даними ЦРУ, китайського гіганта Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії.

Відповідно, США закликали своїх союзників, передусім у межах альянсу Five Eyes, так само заборонити діяльність Huawei.

Велика Британія та Австралія є частиною розвідувального альянсу під назвою Five Eyes («П'ять очей»), в межах якого країни-учасниці (США, Велика Британія, Австралія, Канада і Нова Зеландія) обмінюються розвідданими й співпрацюють на рівні розвідувальних служб.

Тоді як Австралія та Канада підтримали позицію США, Велика Британія була обережнішою в рішеннях і зрештою надала частковий доступ до будівництва 5G-мережі Huawei.

В грудні 2018 року Канада за запитом уряду США арештувала на своїй території фінансову директорку Huawei Мен Ванчжоу. Її судять загалом за 23 статтями звинувачень: від крадіжки інтелектуальної власності до порушення санкційного режиму США (компанія начебто працювала в Північній Кореї та Ірані).

13 лютого Міністерство юстиції США висунуло нові звинувачення проти Huawei та фінансової директорки компанії Мень Ванчжоу.

Водночас компанія заявила, що її робота не є загрозою і каже, що вона є незалежною від китайського уряду. Своїм пріоритетом на 2020 рік вона назвала виживання — причиною стали низькі продажі компанії за рік через американські санкції.

14 травня президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік заборону американським компаніям співпрацювати з Huawei.

Поділитись: