У Венесуелі 23 з 25 штатів залишилися без електрики
У Венесуелі ввечері 7 березня сталося масштабне відключення електрики: без неї залишилися 23 із 25 штатів країни, а також столиця Венесуели — Каракас.
У Каракасі перестало працювати метро та припинив роботу міжнародний аеропорт Майкетія. У столиці Венесуели також повідомляють про перебої з мобільним зв’язком.
Національна корпорація з електроенергії країни (Corpoelec) назвала подію «саботажем» на найбільшій гідроелектростанції країни Ель-Гурі.
«На Ель-Гурі стався саботаж. Це частина електричної війни проти держави. Ми цього не допустимо! Працюємо над відновленням енергопостачання», — йдеться у повідомленні.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро звинуватив «американський імперіалізм» у причетності до перебоїв з електропостачанням в країні.
«Електрична війна, оголошена та очолювана американським імперіалізмом проти нашого народу, буде переможена», — написав Мадуро.
Натомість представники національної Федерації працівників у сфері електропостачання Венесуели неодноразово заявляли, що аварії з електропостачанням пов’язані зі зносом обладнання та нестачею ресурсів для виконання профілактичного обслуговування мереж і підстанцій.
Нагадаємо, у травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі
Президент США Дональд Трамп заявив, щовизнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.
Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.
- Поділитися: