У Верховній Раді розглянуть законопроект №9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», яким пропонують значно обмежити продаж деяких видів поліетиленових пакетів.

Відповідний проект був зареєстрований у Верховній Раді 28 січня. Авторами документу є 61 депутат.

Законопроект передбачає заборону реалізації у магазинах, павільйонах та інших об’єктах роздробленої торгівлі надлегких і легких пластикових пакетів, за винятком біорозкладних пластикових пакетів і надлегких пластикових пакетів, які призначені для пакування свіжого м’яса, риби й продуктів із них, а також сипучих продуктів.

Також згідно з документом, пластикові пакети потрібно буде обов’язково маркувати. Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

Раніше Чилі стала першою державою у Латинській Америці, де офіційно заборонили поліетиленові пакети для комерційного використання.

Раніше повідомлялося, що мережа кав’ярень Starbucks планує до 2020 року припинити використання пластикових соломинок у напоях, як крок до всесвітньої кампанії із захисту природи від пластику.

Нагадаємо, що в Індії оштрафували McDonald's та Starbucks через використання пластику.

McDonald’s заявив, що замінить пластикові соломинки на паперові у Британії та Ірландії.

Єврокомісія може заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошти за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щороку у світі використовують до 5 трильйонів пластикових пакетів — ООН

Британський уряд планує заборонити продаж пластикових соломинок, мішалок та вушних паличок, щоб захистити водойми від забруднення.

Київська міська рада заявила, що пропонуватиме обмежити в Україні використання поліетиленових пакетів у магазинах.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Greenpeace показала дітям океанаріум зі сміттям замість риб

Поділитись: