Україна запропонувала Угорщині скористатися послугами своїх підземних сховищ газу у разі, якщо угоди про транзит газу з Росією укласти не вдасться. Наразі Угорщина більшість свого газу отримує саме через українську ГТС.

Про це повідомили у компанії Укртрансгаз, яка належить Нафтогазу.

«Укртрансгаз пропонує європейським постачальникам газу скористатись вільними потужностями українських підземних сховищ газу і створити необхідні додаткові запаси газу у газосховищах, щоб гарантувати безперебійне газопостачання споживачам Угорщини та уникнути потенційних загроз енергобезпеці країн ЄС під час проходження наступного осінньо-зимового періоду 2019‑2020», — повідомили в Укртрансгазі.

Там зазначають, що потреби Угорщини у газ складають 10 мільярдів кубометрів на рік, з яких близько 80% постачаються через Україну (напряму або через газовий хаб в Австрії). Україна готова запропонувати Угорщині та іншим європейським країн газові сховища, загальний об’єм яких складає 12 мільярдів кубометрів.

Напередодні Болгарія та Угорщина заявили, що готові відмовитися від послуг транзиту газу через Україну.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Раніше повідомляли, що «Турецький потік» будують із запізненням, а його завершення очікується уже після закінчення чинного контракту на транзит між Україною та Росією, тобто після 1 січня 2020 року.

Також у Газпромі повідомили, що ще один газопровід в обід України — «Північний потік-2» — готовий на третину.

Напередодні у Дані повідомляли, що поки не мають наміру дозволяти Росії будувати «Північний потік-2» у своїх водах через агресію Росії на Сході України та у Криму.

Поділитись: