У Вірменії визнали, що Римський статут відповідає їхній конституції

Конституційний суд Вірменії 24 березня визнав, що Римський статут Міжнародного кримінального суду відповідає конституції Вірменії.

Про це пише News.am.

Це рішення є остаточним і набуває чинності з моменту опублікування. Конституційний суд розглядав це питання, адже наприкінці 2022 року до нього звернувся уряд Вірменії. Порушення питання ратифікації статуту пов'язане з тим, що, на думку урядовців, це може закликати Азербайджан відповісти за свої воєнні злочини.

Вірменія підписала Римський статут ще у 1998 році, але досі його не ратифікувала. А все через те, що у 2004 році Конституційний суд визнав зобов'язання договору такими, що суперечать низці положень тодішньої вірменської конституції.

Це рішення у Вірменії схвалили на тлі того, що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента росії володимира путіна. Проте його можуть затримати лише на території країн, які ратифікували Римський статут МКС. Україна його тільки підписала, але не ратифікувала.

Детальніше про ордер

путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.

«Існують розумні підстави вважати, що путін особисто кримінально відповідальний за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими або через інших, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії», — зазначили в суді.

Уповноважена з прав дітей росії львова-бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей, відповідно до статей Римського статуту. У суді зазначають, що є підстави вважати, що вона також особисто відповідальна.

В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати й передати до суду.