Світ

У Вірменії влаштували акцію з вимогою вивести російську військову базу з Ґюмрі

Кавказский Узел
Світ/У Вірменії влаштували акцію з вимогою вивести російську військову базу з Ґюмрі
Зберегти
Вигляд
У столиці Вірменії Єревані влаштували акцію під посольством Росії з вимогою вивести російську військову базу з вірменського міста Ґюмрі.

Близько 20 активістів під російським посольством 25 грудня вимагали вивести 102-гу російську військову базу, яка дислокується в Ґюмрі, через убивство місцевої мешканки Джульєтти Гукасян. 57-річна жінка померла в лікарні після побиття, у вбивстві підозрюють військового з 102-ї військової бази Росії.

Учасники акції тримали в руках плакат «Російська армія, геть з країни», переконуючи, що російська військова база є «загрозою для безпеки громадян Вірменії».

Учасники акції, які виступали за виведення російської військової бази з вірменського Ґюмрі   

Кавказский Узел

Наблизитися до будівлі самого посольства мітингувальникам не дозволила поліція. До учасників з посольства ніхто не вийшов.

Двом мітингувальникам дозволили підійти до поштової скриньки та кинути в неї лист, адресований послу Росії у Вірменії Сергію Копиркіну.

«Російська військова база через неконтрольовану та злочинну поведінку своїх військових останніми роками перетворилася з гаранта безпеки у Вірменії на загрожувальний, терористичний фактор для мирного населення», — ідеться у листі.

Автори листа вимагали забезпечити максимально прозоре розслідування вбивства Гукасян і повний громадський контроль над розслідуванням.

Після закінчення акції тих, хто вимагав вивести російську базу, до посольства прийшли близько 20 людей з плакатами «Ні антиросійським провокаціям у Вірменії» та «Навіки з Росією».

Їм дозволили зайти в посольство і передати звернення щодо «посилення у вірменському суспільстві антиросійських настроїв та необґрунтованих звинувачень у бік стратегічного союзника номер один».

Учасники акції, які занепокоєні «посилення у вірменському суспільстві антиросійських настроїв»   

Кавказский Узел

11 грудня у Вірменії затримали військового з російської військової бази у місті Ґюмрі, якого підозрюють у вбивстві 57-річної місцевої мешканки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Моя нова Вірменія: по сусідству з російською армією

Нагадаємо, 18 липня 2018 року у вірменське село Панік в’їхала колона російської військової техніки, військові почали стріляти без попередження. Як скажуть потім росіяни — це були військові навчання. Як скаже прем’єр країни Нікол Пашинян — провокація проти вірменського суверенітету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Моя нова Вірменія: на межі з війною

Пов`язані новини