Російські військові провели навчання на території російської військової бази, що знаходиться у вірменському селі Панік, без попередження 17 липня.

Російські військові 17 липня провели навчання на території російської військової бази, що знаходиться у вірменському селі Панік, без попередження.

Про це повідомив кореспондент Громадського у Вірменії. 

Місцеві жителі не знали про військові навчання, що викликало в них паніку. Згодом виявилося, що кулі та вибухівка були не навчальними, а справжніми, зазначає «Радіо Азатутюн».

Голова вірменського села Панік Вардан Макеян повідомив про російські навчання до Служби національної безпеки та в поліцію.

Він сказав, що від пострілів деякі діти втратили свідомість. За його словами, на прохання показати документи військові спробували вибачитися та піти.

«За їхніми словами, вони виконують свою військову справу і не зобов’язані показувати нам документи», — сказав Макеян.

Командир 102-ї військової бази, на якій російські військові провели навчання, Олексій Палюхович спершу повідомив, що він не готовий відповідати на запитання з приводу навчань і надасть інформацію через прес-службу. Потім він додав, що навчання проводилися «в межах підвищення бойової готовності бази, у тому числі для виконання поставлених перед базою бойових завдань».

19 липня Палюховича прийняв губернатор Шикарської області Карен Саруханян, у якій розташована база. Саруханян сказав, що командир військової бази вибачився та запевнив, що такого більше не повториться.

«Вони сказали, що це була форс-мажорна ситуація, ніби наказу не було, усе було неорганізовано, за що вони вибачилися. Вони проводять службове розслідування, і винні обов’язково понесуть відповідальність», — сказав губернатор.

«Я вважаю це провокацією проти вірменсько-російських дружніх стосунків і провокацією проти сувернітету Вірменії. Я вважаю, що винні повинні бути виявлені та притягнуті до відповідальності», — заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 19 липня. 

Екс-посол Вірменії в Росії, вірменський аналітик Степан Григорян у коментарі Громадському не виключив, що навчання російських військових без попередження могли бути провокацією колишньої влади Вірменії.

Відповідно до вірменсько-російського міждержавного договору, 102-а військова база повинна попереджувати органи місцевого самоврядування, поліцію та Службу національної безпеки про маршрут пересування військ і не має права проводити навчання за межами навчальних полігонів.

Раніше в коментарі Громадському секретар Радбезу країни сказав, що Вірменія дуже пов'язана з Росією у військово-технічній інфраструктурі та ніякої небезпеки немає. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова влада Вірменії не змінила позиції щодо Криму — МЗС Вірменії

12 травня у Вірменії сформували новий уряд. Раніше, 8 травня, опозиціонера Пашиняна обрали прем’єр-міністром Вірменії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

Нагадаємо, 1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: