У Вісконсині 57 людям ввели зіпсовані дози вакцини від COVID-19. Це навмисне зробив один із працівників лікарні

У Вісконсині 57 людям ввели зіпсовані дози вакцини від COVID-19. Це навмисне зробив один із працівників лікарні
Lynne Sladky / AP

Працівник однієї з лікарень у місті Ґрафтон американського штату Вісконсин навмисне зіпсував майже 600 доз вакцини від коронавірусу, які потім ввели 57 людям. Чому він так зробив — наразі невідомо, справу розслідує місцева поліція.

Про це повідомляє місцеве видання WKOW, афілійоване з ABC News.

Ще 26 грудня шпиталь повідомив, що виявив близько 570 доз вакцини Moderna за межами холодильної камери, де вони мають зберігатися. Працівник, який побачив препарат, одразу повернув його в холодильник, після чого шпиталь почав внутрішнє розслідування.

Співробітник шпиталю, який витягнув вакцини, спершу заявив, що зробив це помилково, намагаючись знайти щось у холодильнику. Втім пізніше з’ясувалося, що він це зробив навмисне — причому принаймні двічі.

Через тривале перебування вакцини не в холодильнику вона, найімовірніше, зіпсувалася. Але до цього нею вже встигли щепити 57 людей. Решту з-понад 500 доз, що залишилися, шпиталь утилізував. За оцінками шпиталю, це завдало йому десь 8-11 тисяч доларів збитків.

Керівник шпиталю Ґрафтона Джеф Бар заявив, що зіпсована вакцина не повинна викликати проблем зі здоров’ям у вакцинованих. Вона лише буде менш дієвою або й узагалі не матиме ефекту. Наразі шпиталь намагається вирішити разом із Moderna і Управлінням із продовольства та медикаментів США, як діяти в ситуації, що склалася.

Працівника шпиталю, який навмисне витягнув препарат із холодильника, вже звільнили з посади. Розслідуванням наразі займаються правоохоронці. Вони затримали експрацівника шпиталю і готуються оголосити йому звинувачення.

Вакцину компанії Moderna схвалили для екстреного використання у США 18 грудня. Це друга після препарату Pfizer / BioNTech вакцина, яку зареєстрував американський регулятор. Вакцина Moderna може зберігатися за температури звичайного холодильника — 2-8 градусів Цельсія, тоді як препарат Pfizer / BioNTech потребує мінус 70 градусів Цельсія.

Утім саме остання першою завершила попередні дослідження ефективності й безпечності й була схвалена для екстреного використання, зокрема у Великій Британії, ЄС, Ізраїлі та низці інших країн. 31 грудня ВООЗ внесла препарат Pfizer/BioNTech до переліку медичних засобів для екстреного використання — це прискорить її затвердження й поширення у світі.