У Японії з'явилось кафе, де працівникам не доведеться контактувати з клієнтами. Замовлення видаватиме «лапа» у стіні

У Японії з'явилося кафе, де працівникам не доведеться контактувати напряму з клієнтами
У Японії з'явилося кафе, де працівникам не доведеться контактувати напряму з клієнтамиkumanote_cafe.osaka / Instagram

У Японії з'явилося кафе, де працівникам не доведеться контактувати напряму з клієнтами. Замовлення можна буде забрати у дірці у стіні, розміром з ілюмінатор, з декоративною лапою. Так кафе хоче забезпечити роботу працівників, які мають психологічні проблеми та уникають фізичного контакту.

Про це повідомляє Vice.

Кафе Kuma No Te, або ж «Ведмежа лапа», працюватиме у місті Осака. Там не можна буде знайти офіціантів, а на відміну від традиційних кафе, у закладі навіть немає місць, щоб сісти. Натоміть ㅡ сіра стіна з виїмкою та рукавицею у вигляді «ведмежої» лапи, за допомогою якої видаватимуть замовлення.

Усе це має створити захисний бар'єр між працівниками та клієнтами. У кафе хочуть створити безпечне місце для людей, які мають психологічні проблеми. М'яка «рука» у стіні одночасно захищатиме вразливих працівників та створюватиме приємний тактильний контакт для гостей закладу.

У Японії з'явилося кафе, де працівникам не доведеться контактувати напряму з клієнтамиkumanote_cafe.osaka / Instagram

Засновник «Ведмежої лапи» Юйчіро Хірамура, який також керує школою, яка надає консультації та організовує заняття щодо психічного здоров’я, зазначив, що багато його учнів почувалися ізольованими під час пандемії. Багатьом також було важко знайти роботу, яка не вимагала б близьких контактів або надавала достатню підтримку для їхніх проблем із психічним здоров'ям.

Він розповів, що у Японії люди з фізичними вадами та серйозними проблемами психічного здоров'я отримують належну допомогу в лікарнях. Але ті, хто відчуває депресію, тривогу, утиски на роботі, мають дуже мало систем підтримки.

Під час пандемії в Японії посилилася проблема підтримки психічного здоров’я населення. У країні, де і так спостерігається досить високий рівень самогубств, зафіксували збільшення цього показника, особливо серед жінок. Через загострення проблеми у Японії навіть ввели посаду міністра з самотності.

Кількість самогубств у країні була високою у 90-ті роки минулого століття під час економічної кризи, після того рівень суїциду поступово зменшувався, передає FT. Проте кількість самогубств зросла з 20 169 у 2019 році до 20 919 у 2020 році.

Рівень самогубств у країні зменшився у перші місяці 2020 року, але з липня він почав зростати й восени значно збільшився. Дослідники не можуть точно сказати, що така тенденція пов'язана саме з ризиком інфікуватися коронавірусом чи з карантинними обмеженнями.

Куди звертатися по психологічну допомогу?

Якщо вам потрібна допомога, у Києві працює цілодобовий «Телефон довіри» Центру медико-психологічної допомоги та профілактики кризових станів:

  • 044 456 17 02;
  • 044 456 17 25.

В Україні цілодобово працює «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки Lifeline Ukraine для ветеранів за номером 7333.

За номером 0-800-501-701 працює Всеукраїнський телефон довіри.