Влада Єгипту ввела обмеження на продаж жовтих світловідбивних жилетів, побоюючись, що громадяни країни можуть за прикладом демонстрацій у Франції влаштувати протести у річницю повстання у 2011 році. Про це повідомляє AP з посиланням на представників служб безпеки і рітейлерів Єгипту.

Повідомляється, що дилерам, які постачають обладнання для безпеки на промисловості, наказали не продавати жовті жилети покупцям і обмежитись лише оптовими продажами для перевірених компаній.

Водночас цим компаніям все одно потрібно отримати дозвіл поліції. У разі порушення вказаних умов планується ввести відповідальність.

«Шість компаній в центрі Каїра, де зосереджені магазини промислової безпеки, заявили, що більше не продають жовті жилети. Дві відмовилися продати їх, не пояснивши причини. Ще чотири пояснили, що продаж заборонила поліція», — йдеться у повідомленні.

«Вони не хочуть, щоб хтось робив те, що зараз відбувається у Франції... Поліція прийшла сюди кілька днів тому і сказала нам припинити продаж жилетів», — пояснили журналістам в одній із компаній.

У прес-службі Міністерства внутрішніх справ Єгипту не відповіли на звернення AP про надання коментарів.

У Франції люди продовжують протестувати попри те, що влада виконала їхні вимоги та призупинила підвищення вартості пального. Мітингувальники вимагають підвищити заробітні плати, зменшити податки та відправити у відставку президента Еммануеля Макрона.

Напередодні влада Франції оголосила мобілізацію поліції та інших правоохоронних структур через побоювання збройного перевороту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

Від початку протестів «жовтих жилетів» загинули щонайменше троє людей, сотні постраждали, серед них є поліцейські.

Протестувальники влаштували в Парижі декілька пожеж, зокрема підпалювали та перевертали автомобілі, а також били вітрини магазинів. Деякі з них були озброєні металевими кийками та сокирами.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

Поділитись: