У Ємені вбили одно з лідерів повстанського угрупування хуситів «Ансар Аллах» Салеха Алі аль-Самеда, який також очолював Вищу політичну раду Ємену.

У Ємені вбили одно з лідерів повстанського угрупування хуситів «Ансар Аллах» Салеха Алі аль-Самеда, який також очолював Вищу політичну раду Ємену.

Про це повідомив підконтрольний повстанцям телеканал Al-Masirah, передає BBC.

Повідомляється, що Салех загинув у ході повітряного нальоту авіації Саудівської Аравії.

За даними джерел телеканалу, військові літаки коаліції здійснили ряд рейдів у місті Худайда минулого четверга. Повідомлялось, що тоді внаслідок ударів загинули п'ятеро мирних жителів.

Раніше Associated Press із посиланням на Мінохорони здоров'я Ємену повідомило про авіаудар з боку міжнародної коаліції. Повідомлялось, що атака відбулась на півночі країни, унаслідок бомбардування загинули щонайменше 15 людей.

Нагадаємо, минулого року у столиці Ємену Сані повстанці-хусити підірвали будинок екс-президента країни Алі Абдалли Салеха.

Алі Абдалла Салех був президентом Ємену з 1990 року. Наприкінці 2011-го він заявив, що піде у відставку.

На зміну йому прийшов чинний президент Абдраббух Мансур Хаді. Утім, очікуваної стабільності країні це не принесло. Навесні 2015 року в Ємені почалася громадянська війна між силами, лояльними до президента Хаді, та підтримуваними Іраном повстанцями-хуситами. Під їхнім контролем значна частина території країни, в тому числі столиця Сана. На боці уряду воюють сили Саудівської Аравії.

Від початку громадянської війни в Ємені загинуло майже 9000 людей. 20 мільйонів страждають від голоду. За оцінками міжнародних організацій, до кінця 2017 року в Ємені від голоду може померти 50 тисяч дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Холера, голод і війна: що відбувається в Ємені

Поділитись: