Європейська комісія сподівається провести черговий раунд тристоронніх переговорів щодо майбутнього транзиту російського газу до Європи одразу після проведення президентських виборів в Україні.

Про це повідомив віце-президент Єврокомісії Марош Шевчович під час прес-конференції у Брюсселі, передає «Інтерфакс-Україна».

«Але поки що, і я це розумію, особливо через передвиборчу кампанію в Україні, ми не отримали відповіді (щодо проведення зустрічі — ред.). Але я можу вас запевнити, що ми будемо робити все можливе, щоб провести тристоронню зустріч до літа чи до літніх канікул», — повідомив Шевчович.

За його словами, часу на укладання нового транзитного контракту між Україною та Росією залишається все менше, що ставить під загрозу наступний опалювальний сезон.

Зазначаємо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярдів доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

21 січня на тристоронніх переговорах між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу, російська сторона повідомила, що готова продовжити чинні контракти про транзит після 2019 року.

На тристоронніх перемовинах 21 січня в Брюсселі Україна отримала пропозицію щодо можливих об'ємів та термінів контракту на транзит газу після 2019 року й узяла два місяці на обговорення пропозиції.

Напередодні переговорів у Нафтогазі повідомили, що готові знизити суму позивних вимог проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу з майже 12 мільярдів доларів до 2 мільярдів доларів у тому разі, якщо російська сторона погодиться укласти новий договір про транзит газу після 2019 року.

Поділитись: