Дві найбільші політичні групи в Європарламенті заявили, що підтримають кандидата від Угорщини Олівера Варгеї на посаду єврокомісара з питань політики сусідства та розширення.

Про це повідомляє Politico.

Членів комітету Європарламенту із закордонних справ схвалили кандидатуру Варгеї після того, як він надав запевнення у своїй незалежності від прем’єр-міністра Віктора Орбана.

Минулого тижня депутати Європарламенту, зокрема, представники групи соціалістів і демократів, відмовилися схвалити Варгеї через стурбованість щодо його залежності від вказівок угорського уряду, який має тісні стосунки з Москвою.

Угорщина була останньою країною, у якої не було затверджено кандидата в нову Єврокомісію. 

Обрана президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн затвердила його кандидатуру і навіть вже доручила Варгеї у межах його повноважень, серед іншого, підтримувати українські реформи.

Раніше Європейська комісія підтримала приєднання Хорватії до шенгенської зони.

Нагадаємо, у 2018 році ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та розслідує її за статтею про державну зраду.

4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата — він покинув територію України.

Угорщина у відповідь вирішила вислати представника українського посольства в Будапешті.

Поділитись: