УКРАЇНА

Доньці Жебрівського загрожує штраф через відмову розкрити кінцевих власників її компанії — DW

22 червня, 2018 13:05
УКРАЇНА/Доньці Жебрівського загрожує штраф через відмову розкрити кінцевих власників її компанії — DW
Зберегти
Вигляд
Німецькій фармацевтичній компанії, що очолює донька екс-глави Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського Ганна, загрожує штраф через відмову розкрити кінцевих бенефіціарів фірми.

Німецькій фармацевтичній компанії, яку очолює донька екс-глави Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського Ганна, загрожує штраф через відмову розкрити кінцевих бенефіціарів фірми. 

Про це йдеться у розслідування DW.

За інформацією видання, донька Жебрівського очолила компанію Vital Pharma GmbH ще будучі студенткою. Річний оборот фірми — близько 3 мільйонів євро.

Відповідно до законодавства Німеччини, до 1 жовтня 2017 року керівництво Vital Pharma GmbH мало внести до Реєстру прозорості імена кінцевих бенефіціарів, але досі не зробило цього. За це компанії загрожує штраф до 100 тисяч євро.

Зазначається, що очолювана донькою Жебрівського компанія належить холдингу з Нідерландів — FARMAK GROUP N.V. Кінцева бенефіціарна власниця — Філя Жебрівська, сестра Павла Жебрівського.

Нідерландська фірма, своєю чергою, належить компанії з Люксембургу, яка належить фірмі з Кіпру.

Як зазначає видання, ця схема підтверджує, що німецька компанія Vital Pharma GmbH входить до структури української групи фармацевтичних компаній «Фармак», котрольний пакет акцій якої належить Філі Жебрівській.

Павло Жебрівський має другий за величиною пакет акцій — 10%, завдяки чому отримує близько 1,5 мільйони гривень дивідендів на рік.

Проте у розслідуванні йдеться, що Жебрівський має значний неформальний вплив на групу компаній «Фармак», зокрема у 2017 році він отримав 1 мільйон гривень «матеріальної допомоги».

Також зазначається, що іноземними компаніями групи «Фармак» керує не тільки дочка Жебрівського, а і його 24-річний син.

Крім того, за інформацією видання, Павло Жебрівський володіє приватним підприємством «Ян», яке зокрема торгує медікаментами. У квітні 2017 року цю компанію очолив Любомир Шведюк.

«Імовірно, йдеться про чоловіка дочки Ганни. У лютому цього року, як свідчить запис у німецькому реєстрі компаній, Анна Жебрівська стала Анною Шведюк», — йдеться у розслідуванні.

Нагадаємо, 19 червня Петро Порошенко призначив колишнього очільника Донецької ВЦА Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ.

У «Центрі протидії корупції» заявили, що призначення Жебрівського аудитором НАБУ є незаконним

Призначення Жебрівського аудитором НАБУ розкритикував «Реанімаційний пакет реформ».

Рада громадського контролю при НАБУ заявила, що призначення Жебрівського ставить під сумнів аудит Бюро.

11 червня стало відомо, що Павло Жебрівський йде з посади голови Донецької ВЦА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Відставка Жебрівського: чому і куди пішов очільник Донеччини.

Пов`язані новини