УКРАЇНА

У Запоріжжі та Миколаєві провели акції на підтримку Сенцова й Кольченка

27 травня, 2018 22:22
УКРАЇНА/У Запоріжжі та Миколаєві провели акції на підтримку Сенцова й Кольченка
Зберегти
Вигляд
У Запоріжжі та Миколаєві місцеві мешканці провели акції на підтримку українських бранців Кремля Олега Сенцова й Олександра Кольченка

У Запоріжжі експериментальний театр «Запорізька нова драма» та представники Amnesty International влаштували читку п’єси «Заручини» про справи українських політв’язнів Кремля Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

«П'єса «Заручини» називається так, тому що це не має ніякого відношення до її змісту. Її назвали так, щоб російські спецслужби в черговий раз не прийшли в театр, щоб відразу не зрозуміли, що п'єса, присвячена Сенцову. Текст повністю заснований на документальних матеріалах, свідченнях в суді», — розповіла організаторка акції, драматург Анастасія Косодій.

Під час акції учасники написали листи підтримки Олегу Сенцову, які планують переслати режисеру в колонію.

Також у Миколаєві 27 травня місцеві вийшли з плакатами на акцію підтримки Олега Сенцова.

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», —лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини