Офіс «Зе! команди» у Кєві перед першим туром виборів, 27 березня 2019 року
Фото:

Громадське

Штаб кандидата у президенти Володимира Зеленського оголосив прізвища ще сімох людей, які долучилися до його команди. Розповідаємо, що відомо про нових членів «Зекоманди».

Володимир Шульмейстер — перший заступник міністра інфраструктури в 2014-2015 роках в уряді Яценюка. Відповідатиме за питання транспорту та інфраструктури. У команду кандидата в президенти Шульмейстер прийшов з «Українського інституту майбутнього» (УІМ) — аналітичного центру, одним зі співзасновників якого є Антон Геращенко, народний депутат від фракції «Народний фронт» та радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Шульмейстер не перший представник УІМ у команді Зеленського. Раніше до команди кандидата долучився директор освітніх програм цього центру Сергій Бабак.

Торік восени, ще до офіційного повідомлення про похід коміка у політику, Зеленського консультував ще один співробітник УІМ — політолог Віктор Андрусів. За його словами тоді він «кілька разів консультував Зеленського, але не більше того».

Колишній перший заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер під час брифінгу у Києві, 19 листопада 2015 року
Фото:

Гончар Олег/УНІАН

Олександр Харебін — перший заступник голови Національної телерадіокомпанії у 2015-2017 рр. У штабі Зеленського відповідає за інформаційну політику. За часів Януковича Харебін працював на олігарха-втікача Сергія Курченка. У листопаді 2013-го, коли Курченко остаточно викупив «Український медіа холдинг» у Бориса Ложкіна, Харебіна призначили операційним директором медіа-холдингу, паралельно він увійшов до наглядової ради.

За два тижні після зміни менеджменту холдингу в УМХ розгорівся скандал — майже у повному складі звільнилися редакції журналів та сайтів Форбс Україна та «Кореспондент». Журналісти звільнились на знак протесту проти зміни редакційної політики видань холдингу та фактичного запровадження цензури.

Керівництво холдингу прямо повідомило їм, що за нового власника їм не можна буде писати про старшого сина тодішнього президента Олександра Януковича, самого Курченка, Сергія Арбузова, який тоді був першим віце-прем’єр міністром та деяких інших чиновників з так званої команди «молодих реформаторів» Януковича.

Колишній перший заступник генерального директора Національної телекомпанії України Олександр Харебін, Київ, 7 грудня 2015 року

Вадим Галайчук — юрист Hillmont Partners. За даними реєстру помічників народних депутатів «Посіпаки» Галайчук протягом чотирьох скликань Верховної ради був помічником на громадських засадах екс-нардепа та голови Європейської партії України Миколи Катеринчука. Галайчук підтвердив цю інформацію Громадському.

Крім того, він в ефірі програми «Нині вже» він повідомив, що відтепер є довіреною особою Зеленського, а його функції зводяться до представництва інтересів кандидата у виборчих комісіях та судових справах, які стосуються виборчого процесу.

«Моїм основним функціоналом є супроводження виборчої кампанії кандидата», — сказав Галайчук. За його словами, компанія Hillmont Partners багато років співпрацює з компанією Зеленського «Студія “Квартал 95”»:

«Ми почали залучатися до кампанії Зеленського восени минулого року, коли вже безпосередньо окреслилися контури кампанії», — розповів Галайчук.

Головний юрист передвиборчого штабу Володимира Зеленського Вадим Галайчук під час прес-конференції, Київ, 27 березня 2019 року
Фото:

Соколовська Інна/УНІАН

Олександр Мережко — завідувач кафедри права Київського національного лінгвістичного університету. Працює також в аналітичному центрі «Інститут прямої демократії». Буде відповідати за електронне урядування та народовладдя. У разі перемоги Зеленський обіцяє запровадити принципи народовладдя за допомогою всеукраїнського та місцевого референдумів. Раніше ідеолог «Зекоманди» Руслан Стефанчук розказав Громадському, що Зеленський зокрема розглядає ідею скасування законів через референдум та відкликання з посад чиновників.

Схожі ідеї пропагує й «Інститут прямої демократії».

«Мене запросили доєднатися до команди кандидата у президенти як експерта», — сказав Громадському Мережко, після чого додав, що в першу чергу вважає себе науковцем та не прагне владної посади.

Завідувач кафедри права Київського національного лінгвістичного університету Олександр Мережко
Фото:

сторінка Alexander Merezhko у facebook

Данило Гетманцев — почесний президент і керівник практики банківського та фінансового права юридичної компанії Jurimex. У «Зекоманді» курує питання оподаткування, публічних фінансів та банківського права. Компанія Jurimex серед іншого співпрацює і з Громадським — надає юридичні послуги. Про те, що Гетманцев доєднався до Зекоманди редакція дізналася з повідомлення штабу Зеленського.

Почесний президент і керівник практики банківського та фінансового права юридичної компанії Jurimex Данило Гетманцев

Олег Бондаренко — голова громадської організації «Зелений фонд». Про себе зазначає, що працює юристом понад 25 років та має досвід «захисту інтересів громадян, які постраждали від гуманітарних та екологічних катастроф». У штабі Зеленського відповідатиме за екологію та правові питання.

Руслан Рохов — засновник «Школи мерів» та екс-претендент на посаду мера Хмельницького буде курувати місцевий і регіональний розвиток. В інтерв’ю в жовтні минулого року Рохов розповідав, що «Школу мерів» за три роки закінчили 133 випускники. Головне завдання свого проекту він характеризує так: «дати знання та пояснити роль міського голови, який предмет його відповідальності, які рішення і як він повинен ухвалювати для того, щоб місто розвивалося».

Засновник школи мерів Руслан Рохов, Київ, 27 березня 2018 року

Крім того у повідомленні штабу Зеленського, щодо його команди згадано також людей, які вже встигли «засвітитися» в якості радників кандидата в президенти — спікера його штабу Дмитра Разумкова, голову передвиборчого штабу Івана Баканова, ідеолога партії «Слуга народу» Руслана Стефанчука, координатора Олександра Корнієнка, координатора діджитал напрямку Михайла Федорова і Святослава Юраша. Натомість, Андрій Богдан — адвокат олігарха Ігоря Коломойського, якого журналісти програми «Бігус.Інфо» неодноразово фіксували у офіційному та неофіційному штабах Зеленського у офіційному переліку «Зекоманди» не фігурує.

Поділитись: