Представник президента України в Автономній Республіці Крим, голова робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи Антон Кориневич заявив, що в механізмі перехідного правосуддя може бути закладений концепт для безпечного повернення окупованих територій.

Про це він повідомив під час круглого столу в Києві, передає УНІАН.

«Завершення роботи над концепцією перехідного правосуддя, яка включатиме всі чотири основні елементи, які, так чи інакше, визнаються в усьому світі: встановлення істини, відшкодування шкоди, інституційні реформи та відповідальність за серйозні злочини», — зауважив він.

Першочерговим у роботі групи Комісії з питань правової реформи при президентові України за його словами є аналіз національного законодавства і виявлення так званих дискримінаційних положень щодо внутрішньо переміщених осіб чи громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території і, відповідно, пропозицій щодо поліпшення ситуації.

«Видається, що саме в перехідному правосудді може бути закладений концепт безпечної реінтеграції. З одного боку — це відповідальність, оскільки безумовно той, хто вчинив серйозний злочин, повинен за нього відповідати, а з іншого боку — крок назустріч і рука нашим громадянам, які тимчасово опинилися в окупації», — наголосив він.

«РФ користується дуже довго, більше 30 років, концепцією створення «поясу нестабільності» на території пострадянських держав, які хочуть вільно розвиватись — це Молдова, Грузія, Азербайджан, тепер і Україна. З нами РФ пішла далі і зробила те, чого раніше ніколи не вчиняли у світі після Другої світової війни, але нам з цим працювати», — додав Кориневич.

За його словами, в процесі реінтеграції будуть поставати питання амністії та питання про відповідальність за співробітництво з окупаційною владою.

Поділитись: