У Женеві поставлять питання про активізацію діяльності Червоного Хреста для захисту прав українських політв’язнів Кремля.

У Женеві поставлять питання про активізацію діяльності Червоного Хреста для захисту прав українських політв’язнів Кремля.

Про це повідомив президент Петро Порошенко після переговорів з очільницею Червоного Хреста Ліхтенштейна принцесою Софією.

«Представники Міжнародного комітету Червного Хреста повинні отримати можливість відвідувати наших заручників і забезпечувати гуманітарну допомогу», — заявив президент.

Він також доручив уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій активізувати співпрацю з Червоним Хрестом та особисто відвідати політв’язнів у Росії та в анексованому Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін боїться таких людей, як Сенцов — депутатка Європарламенту Гармс

9 червня ув'язнений на 20 років у російській колонії Станіслав Клих оголосив голодування слідом за політв'язнем Олегом Сенцовим. 

Олег Сенцов станом на 10 червня голодує вже 28-й день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Як для четвертого тижня польоту, пілот почувається нормально» — Сенцов написав листа правозахисникам

Першим з українських політв'язнів оголосив голодування на знак протесту ув'язнений в Криму активіст Володимир Балух. Він голодує майже три місяці.

Нагадаємо, 8 червня у соцмережах почали другий етап глобальної акції на підтримку Сенцова.

Також 8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

5 червня Олег Сенцов написав листа лідерам країн «Великої сімки». У своєму листі він наголосив: З приводу ситуації з українськими політв'язнями, я сподіваюся, що ви щось зможете зробити для вирішення їхніх доль і не будете зосереджуватися на одній особистості, наприклад, мені. 

1-2 червня відбувся перший етап акції Save Oleg Sentsov.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Всесвітня акція на підтримку Олега Сенцова: як це було

Режисер Аскольд Куров, який зустрівся із Сенцовим 4 червня, повідомив Громадському, що Сенцова примусово годуватимуть у разі загрози його життю.

Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

4 червня в ОБСЄ назвали невиправданим вирок українському режисеру, політв’язню Олегу Сенцову, якого у Росії засудили до 20 років позбавлення волі.

Як заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: