Завантаженість ліжок в опорних лікарнях першої хвилі для пацієнтів з коронавірусною інфекцією в Україні станом на 31 жовтня становить 67,2%. Менше як три тижні тому було 60%.

Про це свідчать дані, оприлюднені Міністерством охорони здоров'я України.

У жодній з областей показник не становить необхідні для ослаблення карантину 50%.

Найвищий показник завантаженості ліжок у лікарнях на Одещині — 87,3%, а також у Житомирській — 85,9% і Полтавській областях — 85,4%.

Найменш завантажені лікарні в Тернопільській області — 54,9% зайнятих ліжок, а також у Миколаївській та Херсонській областях — по 55,6%.

Показник захворюваності на COVID-19 у середньому по Україні становить 246,4 за 14 днів на 100 тисяч населення при нормі 40. Найвищі показники захворюваності фіксуються у Чернівецькій (467,7) Хмельницькій (419,3) та Тернопільській областях (338,7). Найнижчі на Кіровоградщині (107,9), Вінниччині (137) та Дніпропетровщині (137,5).

У Києві завантаженість ліжок у лікарнях становить 69,3%, показник захворюваності — 254,3.

Ситуація погіршується

Менше як три тижні тому, 13 жовтня, міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомляв про понад 60% завантаженості ліжок. Тоді з 34 тисяч 21 тисяча була зайнята пацієнтами з COVID-19.

Госпіталізовують людей, у яких є підтверджений діагноз або підозра на COVID-19 з середньою або важкою формою перебігу хвороби.

Також три тижні тому в кількох областях, зокрема Івано-Франківській і Херсонській, показник заповненості ліжок був меншим за норму в 50%. Зараз таких немає.

Що робить влада?

Президент Володимир Зеленський ще 19 жовтня заявляв, що стурбований завантаженістю лікарень через велику кількість людей з коронавірусом. Влада думає, де розміщувати хворих, якщо лікарень не вистачатиме. Так, уряд працює над розгортанням ліжок у немедичних закладах у Києві, Одесі та на Донеччині. Також проведено інвентаризацію ліжок інститутів Національної академії медичних наук та лікарень Укрзалізниці.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов переконував, що до 10 листопада кількість ліжок для хворих на коронавірус збільшиться на 10 тисяч. Тобто загалом в Україні буде 52 тисячі ліжок для таких хворих.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Детальніше про них тут. Лише зазначимо, що жорсткий карантин обіцяють по всій Україні, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих.

А що з коронавірусом в Україні?

Епідемія в Україні тільки набирає обертів, тож рекорди за кількістю нових хворих змінюються щотижня. Новий зафіксували сьогодні, 31 жовтня. Це 8 752 нових інфікованих на добу. Київська школа економіки прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.

Поки в Україні діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Про поділ, який діє наразі, читайте тут. Про той, який запрацює з понеділка, 2 листопада, читайте тут. Спойлер: «зелених» і «жовтих» зон там майже не лишилося.

Що ж нам робити?

По-перше, не панікуйте. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.

Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску, не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: