У звіті японського МЗС щодо Курил зникла фраза «повернемо чотири північних острови»
Міністерство закордонних справ Японії змінило формулювання у звіті щодо островів Курильської гряди, прибравши з нього фразу «повернемо чотири північних острови», які Радянський Союз захопив після Другої Світової війни.
Про це повідомляє Kyodo.
Як зазначає видання, пом’якшення позиції Токіо направлене на просування переговорів з Росією щодо мирного договору і статусу чотирьох південних островів Курильської гряди, які Японія вважає своїми північними територіями.
Замість фрази «повернемо чотири північних острови» використовується формулювання «вирішити проблему і укласти мирну угоду».
Водночас міністр закордонних справ Японії Таро Коно наголосив, що правова позиція японського уряду не змінилася.
Зазначимо, що також зі звіту зникла фраза «посилити тиск на Північну Корею до максимуму».
Останнім часом керівництва Японії та Росії активізували переговори щодо укладення мирної угоди, а ЗМІ неодноразово повідомляли, що сторони обговорюють і проблему територіального спору.
У січні в російських містах відбулися мітинги проти можливої передачі Курильських островів Японії. На мітингу в Москві представник Російської православної церкви також закликав владу РФ захопити нові українські землі, зокрема Київ.
У вересні 2018 року президент РФ Володимир Путін запропонував Японії укласти мирну угоду «без будь-яких передумов», проте Токіо відмовився від цієї пропозиції.
Як повідомлялося, Японія висловила протест Росії через присвоєння назв Курильським островам.
Раніше Росія розмістила новітні ракети на спірних з Японією Курилах.
Після завершення Другої Світової війни Радянський союз включив до свого складу південні острови Курильської гряди, які належали Японії. Токіо вважає острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан та групу островів Хабомай своїми північними територіями та вимагає від Росії повернути їх, бо СРСР не мав юридичного обґрунтування для включення їх до свого складу. Через не врегульований територіальний спір Японія та Росія досі не підписали мирну угоду після завершення Другої Світової війни.
- Поділитися: