Слідчі Державного бюро розслідувань досі не знайшли вогнепальну зброю, з якої поцілили в 5-річного Кирила Тлявова з Переяслав-Хмельницького.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив директор ДБР Роман Труба.

За його словами, у підозрюваних був час, аби сховати чи знищити зброю, тоді як поліцейські, що прибули на виклик, не зрозуміли, що в дитину стріляли.

«Більш того, коли дитина була доставлена в медичний заклад, також першочергово не було зрозуміло, що це саме вогнепальне поранення. І лише за спливом значного періоду часу, а це більше 5 годин, коли огляд провів медик-спеціаліст, і була проведена операція, було встановлено, що це вогнепальне поранення», — розповів очільник Бюро.

Труба наголосив, що, враховуючи той факт, що підозрювані — поліцейські, 5-6 годин до моменту, коли з’ясувалося про вогнепальне поранення хлопчика, є «надзвичайно великим періодом».

«Це період часу, коли можна було знищити, сховати знаряддя вчинення злочину», — наголосив він.

Попри те, що слідчі встановили місцеперебування підозрюваних в день злочину «похвилинно», ДБР поки не знає, куди поділася зброя.

«Вони спілкувалися не з однією людиною, вони перебували в громадських місцях з певним колом осіб, і тому зараз до факту знищення чи переховування знаряддя злочину перевіряються не лише особи, які були під час вчинення злочину, але й набагато більше осіб», — зазначив Труба.

Він додав, що коли в Кирила Тлявова поцілили з вогнепальної зброї, на місці злочину перебували 5 осіб.

«На місці злочину були четверо і дотична була ще одна особа. Ці особи всі встановлені, вони всі допитані. Крім того, з ними проведено інший комплекс слідчих дій — це перехресні допити, так звані одночасні допити, це додаткові допити, а також проведено з кожним із учасників відтворення місця події», — резюмував директор Бюро.

Також Труба розповів, що в день скоєння злочину підозрювані поліцейські вживали спиртне упродовж всієї доби.

3 червня 5-річний Кирило Тлявов помер у київській лікарні після того, як ймовірно поліцейські поцілили йому в голову з вогнепальної зброї.

4 червня суд взяв під варту підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова — поліцейських Володимира Петровця та Івана Приходька.

Спочатку їх підозрювали за статтями «хуліганство» і« завдання тяжких тілесних ушкоджень» (коли хлопчик ще був живий), однак прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю «умисне вбивство».

Слідство також перевіряє версію, що вистрілити міг син поліцейського. Слідство тепер веде Державне бюро розслідувань.

Після вбивства хлопчика по Україні провели перевірку: відсторонили 10 начальників відділів поліції.

Генерала поліції, екс-главу поліції Київщини Дмитра Ценова, який подав рапорт про звільнення з посади у зв'язку з убивством хлопчика Кирила Тлявова в Переяслав-Хмельницькому, призначили на нову посаду в ООС. Він стане керівником поліцейських сил у зоні проведення операції Об'єднаних сил.

Поділитись: