У Копенгагені на другій міжнародній конференції з питань реформ в Україні провели флешмоб на підтримку українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

У Копенгагені на другій міжнародній конференції з питань реформ в Україні провели флешмоб на підтримку українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Фотографію з учасниками акції у Twitter опублікував міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

Крім нього у флешмобі взяли участь прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, народна депутатка Ганна Гопко, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, виконувачка обов’язків глави Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун, міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд та інші.

Як повідомлялося, ЄСПЛ не відповів на прохання України про зустріч омбудсмена із Сенцовим. 

Раніше його адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile