Джекі Їн, професорка лабораторії NanoBio Агентства з науки, технологій і досліджень Сінгапуру, стверджує, що разом із групою дослідників їм вдалося створити найшвидший у світі тест на коронавірус SARS-CoV-2. Він дає надійний результат за 5-10 хвилин.

Як повідомляє сінгапурське видання The Straits Times, учені планують передати тест на затвердження через місяць.

За словами Їн, їхній тест є не експрес-тестом (тобто виявляє антитіла до коронавірусу, які в організмі формуються приблизно на п’ятий-шостий день), а ПЛР-тестом (він може виявити SARS-CoV-2 навіть у людини без симптомів).

«Ми провели попередні клінічні підтвердження в лікарні KK Women’s and Children’s Hospital на реальних аналізах пацієнтів і виявили, що тест дає дуже точний результат», — додає науковиця.

Їн вважає, що відкриття NanoBio дозволить забезпечити масове тестування на коронавірус, необхідне для встановлення реальних масштабів епідемії.

Зазначимо, що масове тестування — це підхід, який урядам держав рекомендує ВООЗ. Таким чином, на думку Організації, можна виявити реальні масштаби пандемії коронавірусу й розробити дієвіші заходи з її стримування.

Зокрема, канцлер Австрії Себастьян Курц уже оголосив про початок масової перевірки населення на коронавірус за допомогою швидших тестів. Наразі в країні протестовано менш як 0,003% населення.

Водночас для країн з обмеженими ресурсами системи охорони здоров'я масова перевірка людей на SARS-CoV-2 може виявитися проблемою. Так, керівник Інституту охорони здоров’я й добробуту Фінляндії Міка Салмінен вважає, що масова перевірка населення на коронавірус є марнуванням ресурсів системи охорони здоров’я.

Станом на ранок 25 березня у світі офіційно зареєстрували 422 989 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2, 18 915 смертей та 108 578 випадків, коли пацієнти успішно одужали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: