Угода про адміністративний кордон між Інгушетією та Чечнею набула чинності.

Речник парламенту Чечні Магомед Даудов заявив, що угода набула чинності 16 жовтня.

Він зазначив, що угода не означає «розділення братських народів» — чеченського та інгушського.

«Хочу зазначити, що встановлення кордонів жодним чином не означає розділення братських чеченського та інгушського народів. Навпаки, це буде сприяти подальшій інтеграції наших економік, зміцненню економічної і соціальної взаємодії, покращенню братніх зв’язків», — написав Даудов.

Нагадаємо, 15 жовтня правозахисна організація Amnesty International заявила, що її працівника Олега Козловського у столиці Інгушетії Магасі невідомі викрали, побили і погрожували вбити. Козловський приїхав до Магасу, аби спостерігати за мирними протестами, які почалися після підписання лідерами Інгушетії і Чечні угоди про новий адмінкордон між двома регіонами.

Глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров 4 жовтня підписав республіканський закон про адміністративний кордон з Чечнею.

4 жовтня депутати Народних Зборів Інгушетії схвалили ратифікацію угоди про адміністративний кордон з Чечнею, підписану раніше главами республік.

Глава Інгушетії пояснив, що фізичної передачі територій між республіками не буде. Угода передбачає обмін ділянками гірських та лісистих нежилих територій площею 1890 гектарів для вирівнювання адміністративних кордонів.

У день голосування депутатів за ратифікацію угоди про кордон з Чечнею у столиці Інгушетії влаштували масові акції протесту. На них правоохоронці почали стріляти у повітря.

26 вересня глава Інгушетії Юнук-Бек Євкуров та глава Чечні Рамзаном Кадировим підписали угоду про закріплення кордонів між регіонами. 

Поділитись: