Угорщина отримала першу партію російської вакцини «Спутник V» від коронавірусу. Це перша європейська країна, що отримала російський препарат. Раніше Єврокомісія застерігала країни від придбання цієї вакцини.

Про це повідомив голова угорського МЗС Петер Сіярто.

У дописі в Facebook він зазначив, що літак з російськими вакцинами прибув у Будапешт у четвер, 19 листопада.

«Уряд робить все можливе, щоб надати угорському народу найякіснішу та найбезпечнішу ефективну вакцину з якомога більшої кількості джерел, щоб захистити життя і здоров'я», — написав міністр.

Однак, як зазначає Reuters, Єврокомісія застерігала країни-члени Європейського Союзу від придбання неліцензованих вакцин.

Згідно з правилами ЄС, «Спутник V» повинен отримати спеціальний дозвіл від Європейського агентства лікарських засобів, перш ніж він зможе продаватися в будь-якій з 27 країн ЄС.

Що це за російська вакцина від коронавірусу?

«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — зареєстрована російська вакцина від COVID-19, яку розробив Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології ім. Н. Ф. Гамалії.

Утім, російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт Центру Гамалії, у якому розробили «Спутник V», і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти, частина з яких спостерігається досі.

Недовіру до російської коронавірусної вакцини висловлюють ВООЗ, Німеччина і навіть самі росіяни: про готовність зробити щеплення «Спутник V» заявили 40% опитаних росіян, тобто менше ніж половина. Водночас самі виробники вакцини, услід за компаніями Pfizer та BioNTech, оголосили що нібито їх вакцина має ефективність у понад 90%.

Однак німецькі фармацевти зробили свою заяву, ґрунтуючись на результатах масштабного третього етапу клінічних досліджень препарату, в той час, як Росія взагалі від нього відмовилась.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов уже заявив, що Україна не буде купувати російську вакцину, оскільки та не пройшла третю стадію клінічних випробувань.

Поділитись: