У Росії повідомили про реєстрацію вже другої створеної в цій країні вакцини від коронавірусу — вона, так само як і перша, не пройшла необхідних за світовими нормами випробувань.

Про готовність цієї вакцини заявив президент РФ Володимир Путін, цитують «РИА Новости».

Другу вакцину, названу «ЕпіВакКорона», розробив Новосибірський державний науковий центр вірусології й біотехнології «Вектор», який свого часу створили для розробки біологічної зброї.

Згідно з повідомленням Росспоживнагляду, вакцина нібито успішно пройшла клінічні випробування, але їхні результати ще не опублікували. Додатково планують провести ще два «післяреєстраційні клінічні дослідження за участі 150 людей старше 40 років і багатоцентрове клінічне дослідження за участю 40 тисяч добровольців».

Так, а що з випробуванням?

У цій вакцині, як і у випадку з попередньою, не завершено третю фазу клінічних випробувань. «ЕпіВакКорона» перейде в третю фазу вже нині, після реєстрації.

Але є міжнародно заведена норма про те, що вакцину можна реєструвати й масово застосовувати тільки після успішного завершення трьох фаз клінічних випробувань.

А що це за перша російська вакцина?

До сьогодні єдиною зареєстрованою у світі вакциною був російський «Спутник V» або «Гам-Ковід-Вак». Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії. Першу партію вакцини вже встигли випустити, а російська влада планує налагодити масове виробництво та імунізацію населення.

Росіяни оприлюднили результати двох етапів клінічних випробувань своєї вакцини. І до неї вже виникли питання. Детальніше читайте у нашому матеріалі.

Недовіру до російської коронавірусної вакцини висловлюють ВООЗ, Німеччина і навіть самі росіяни: про готовність зробити щеплення «Спутник V» заявили 40% опитаних росіян, тобто менше половини.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов вже заявив, що Україна не буде купувати російську вакцину, оскільки та не пройшла третю стадію клінічних випробувань.

А що взагалі з вакцинами від COVID-19?

Власні тестування вакцини від COVID-19 запустили науковці з Великої Британії, США, Німеччині, Китаю та багатьох інших країн. Про успіхи клінічних випробувань повідомляли спеціалісти Оксфордського університету та Європейське агентство з лікарських засобів

За словами науковиці Всесвітньої організації охорони здоров’я Сумії Свамінатан, наразі всього 10 вакцин перебувають на третьому етапі тестування ㅡ рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань серед великої кількості добровольців. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо, і ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається. Всього ж на різних етапах розробки перебувають близько 40 вакцин-кандидатів ВООЗ.

У перегонах за першу сертифіковану вакцину багато вчених сподіваються мати готовий до поширення медичний препарат вже у 2021 році. ВООЗ очікує, що до цього часу науковці підготують достатню кількість інформації про вакцини, щоб передати її органам охорони здоров'я країн-членів.

Поділитись: