Угорщина планує до кінця 2022 року почати власне виробництво російського «Спутника V»

Угорщина планує до кінця 2022 року налагодити власне виробництво російської вакцини проти коронавірусу «Спутник V».

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, цитує ТАСС.

«До кінця цього року ми зможемо завершити передачу технологій, а з кінця 2022 року можна буде виробляти вакцину "Спутник V" за російською ліцензією», — сказав міністр.

Він додав, що Угорщина планує використовувати російську вакцину не лише для себе, але й для продажу іншим країнам. Сійярто також сказав, що «завдяки "Спутнику V" Угорщина змогла провести найуспішнішу кампанію вакцинації в Європейському Союзі».

Зазначимо, що реальні показники вакцинації в Угорщині важко назвати одними з найкращими в Євросоюзі. В Угорщині щонайменше одну дозу отримали 58% жителів, а завершили вакцинацію — 56%.

Це навіть не середній показник для ЄС, згідно з яким першу дозу вже вкололи 63% людей. А ось в Данії перше щеплення отримали 75% жителів, 69% — завершили вакцинацію.

Що відомо про «Спутник V»?

Цей препарат розробили в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Його схвалили до використання одразу після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.

Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Ба більше, творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень. На думку фахівців, це фактично означає провал дослідження.

А втім, 2 лютого в авторитетному медичному виданні The Lancet вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Наведені там дані свідчать, що російська вакцина справді дієва, але все ж залишаються питання до коректності проведення випробувань.

А у травні група міжнародних епідеміологів та біологів опублікувала критичну статтю щодо дослідження ефективності цієї вакцини. Вчені вказують, що знайшли у статистичних даних купу очевидних помилок та чисельні невідповідності.

Науковці також скаржаться на те, що не можуть отримати доступ до повних звітів та протоколів, через що виникають питання до прозорості дослідження.