Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна блокуватиме членство України в НАТО, поки Київ не відновить права, які «угорська меншина мала до ухвалення закону «Про освіту».

Про це повідомляє Reuters з посиланням на угорське інформаційне агентство МТІ.

«Ми не просимо про жодні додаткові права для угорців на Закарпатті, а лише про ті права, які в них були раніше», — сказав Сіярто під час перебування на зустрічі лідерів країн-членів НАТО в Лондоні. Він також додав, що Угорщина й зараз готова обговорити з Україною це питання.

Це не перший випадок, коли Угорщина блокує співпрацю України з НАТО через питання угорської громади Закарпаття. Так, 30 жовтня під час перебування Північноатлантичної ради в Києві вона заблокувала спільну заяву послів НАТО щодо України. Наступного дня, втім, Угорщина зняла з неї вето — після того, як до заяви було внесено згадку про захист прав національних меншин в Україні.

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

Також Угорщина вимагає від України змінити мовний закон, який вважає неприйнятним.

Поділитись: