Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що в разі видворення консула країни з Берегового Закарпатської області Будапешт негайно вишле консула України у відповідь.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що в разі видворення консула країни з Берегового Закарпатської області Будапешт негайно вишле консула України у відповідь.

Про це Сіярто повідомив під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

За словами глави МЗС Угорщини, діяльність консула країни в Береговому, зокрема видача угорських паспортів, не порушують ні угорських, ні українських, ні міжнародних законів, тому він не збирається відкликати цього дипломата.

«Якщо МЗС України або хтось у Києві ухвалить рішення, що нашого консула потрібно видворити, тоді я відразу ж невідкладно видворю з Угорщини консула України. Відразу», — наголосив міністр.

Також Сіярто вкотре заявив, що Україна порушує права угорської меншини, зокрема через ухвалення закону про освіту, а саме її мовної статті.

«Попри те, що ми зацікавлені в гарних та добросусідських відносинах з Україною, президент та уряд України наші добрі контакти звели нанівець», — резюмував угорський міністр.

Нагадаємо, глава МЗС України Павло Клімкін раніше заявив, що відомство 4 жовтня передасть Будапешту ноту, у якій повідомить про те, що угорський консул у Береговому повинен покинути Україну.

Раніше глава МЗС заявляв, Угорщина повинна відкликати свого консулау Берегові до кінця тижня, інакше Україна його вишле.

Нагадаємо, 1 жовтня стало відомо, що Угорщина не відкликатиме свого консула із Закарпаття через скандал з видачею українцям угорських паспортів.

Раніше Угорщина заявила, що надання громадянства українцям Закарпаття в угорському консульстві в Берегові не суперечить жодним українським нормам.

Зазначимо, Конституція України визначає, що в українців є єдине громадянство. А підстави його припинення та набуття визначає закон. В Україні не заборонено мати друге громадянство, однак лише в тих випадках, коли людина отримала його законними шляхами (всиновлення, одруження з іноземцем, за територіальним походженням тощо).

Водночас якщо людина добровільно звернулася про набуття громадянства іншої держави, подала відповідну заяву, або «склала присягу на вірність», як йдеться в опублікованих відео з Закарпаття — це є підставою для втрати громадянства України.

Закон України «Про громадянство» визначає, що якщо українець набув громадянство іншої держави, то у правових відносинах з Україною він вважається лише українцем. Тобто законне подвійне громадянство в Україні не заборонене, воно просто не визнається.

Також закон України не зобов'язує людину повідомляти владу про отримання іншого паспорта, вона просто має на це право. І лише в разі повідомлення людиною про інше громадянство — це стане причиною для припинення її українського громадянства. Автоматично громадянства України не позбавляють за таких умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини. У відповідь Угорщина пригрозила сповільнити інтеграцію України в ЄС.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

24 вереня у Береговому Закарпатської області пікетували консульство Угорщини. Учасники пікету звернулися до українського уряду з проханням звернути увагу на «антиукраїнську політику сусідньої країни».

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та розслідує її за статтею про державну зраду.

Поділитись: