УКРАЇНА

Україна 25 липня в Мінську очікуватиме відповіді РФ щодо обміну політв’язнів Кремля — Геращенко

11 липня, 2018 21:41
УКРАЇНА/Україна 25 липня в Мінську очікуватиме відповіді РФ щодо обміну політв’язнів Кремля — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Україна на наступному засіданні гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську 25 липня очікує від Росії офіційної відповіді на пропозицію передати 36 росіян в обмін на українських заручників Кремля.

Україна на наступному засіданні гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську 25 липня очікуватиме від Росії офіційної відповіді на пропозицію передати 36 росіян в обмін на українських заручників Кремля.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі, перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко.

За її словами, на сьогодні Росія та її представники й надалі уникають будь-якої відповіді, блокуючи тим самим питання звільнення українців з російських тюрем.

«Ми очікуємо 25 липня офіційної відповіді представників РФ на конкретну й цілком зрозумілу пропозицію: чи готові вони розморозити питання звільнення незаконно утримуваних, чи збираються забрати 36 громадян РФ, які прагнуть повернутися на Родіну, й віддати нам Сущенка, Сенцова, Кольченка, Клиха, Карпюка, Панова, Гриба, інших українців і кримських татар з російських тюрем.», — написала Геращенко у Facebook.

Раніше Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини