УКРАЇНА

Україна готує нову заяву до ЄСПЛ стосовно політв’язнів у Криму

26 липня, 2018 15:05
УКРАЇНА/Україна готує нову заяву до ЄСПЛ стосовно політв’язнів у Криму
Зберегти
Вигляд
Україна готує нову заяву до Європейського суду з прав людини стосовно українських політв’язнів, які незаконно утримуються в тюрмах анексованого Криму.

Україна готує нову заяву до Європейського суду з прав людини стосовно українських політв’язнів, які незаконно утримуються в тюрмах анексованого Криму.

Про це повідомив заступник міністра юстиції, уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Іван Ліщина, передає «Інтерфакс-Україна».

«Зараз готується нова заява, яка буде стосуватися українських політв’язнів, більшість з яких були затримані в Криму. Йдеться як про кримськотатарських активістів, так і про проукраїнських активістів, та просто людях, які опинилися у незручному місці в незручний час», — сказав Ліщина та додав, що заяву подадуть на наступному тижні.

До ЄСПЛ Україна подала дві заяви, які стосуються Криму. Першу з них подали ще в 2014 році майже з початку окупації півострова. Друга — у 2015 році. У 2018 році ЄСПЛ передав дві заяви до Великої палати, яка об’єднала їх в одне.

Раніше Європейський суд з прав людини погодився з Україною та об’єднав у 2 провадження справи Криму та Донбасу.

Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) вирішила передати Великій палаті суду чотири справи «Україна проти Росії», які стосуються порушень прав людини в анексованому Криму та на Донбасі.

У перших двох справах уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація, здійснюючи контроль над Кримом та збройними групами на Донбасі, призвела до численних порушень Конвенції.

Інші дві справи стосуються подій у Криму та на Донбасі з вересня 2014 року. У них український уряд стверджує, що РФ встановила контроль і продовжує контролювати Крим і фактично контролює райони Донецька та Луганська. Таким чином, як наголошують в уряді, Росія несе відповідальність за численні порушення Конвенції у цих регіонах України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною

5 жовтня 2017 року Європарламент ухвалив резолюцію про засудження порушення прав людини у Криму

Пов`язані новини