Європейський інвестиційний банк надав Україні позику у 75 мільйонів євро на підвищення безпеки міських доріг.

Європейський інвестиційний банк надав Україні позику у 75 мільйонів євро на підвищення безпеки міських доріг.

Угоду про це підписали 9 липня голова Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вазіл Гудак та віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє кореспондентка Громадського із Брюсселя.

Підписання угоди відбулося на полях саміту Україна-ЄС, який відкрився сьогодні у Брюсселі.

Кредит надано з метою покращення безпеки доріг у п’яти містах України: Дніпро, Харків, Львів, Київ та Одеса. Просуванням проекту займається Міністерство інфраструктури України, а кошти розподілятимуть місцеві органи влади.

«Кредит банку допоможе зробити найбільші українські міста безпечнішими та комфортнішими для життя завдяки покращенню міського простору, а також дорожньої та транспортної систем. У такий спосіб ці міста стануть більш привабливими для своїх жителів, відвідувачів та бізнесу, водночас сприяючи економічному зростанню», — повідомив віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазіл Гудак.

Гроші спрямують на покращення розв’язок та дорожньої інфраструктури, а також усунення найбільш небезпечних ділянок доріг.

«Протягом багатьох років українські дороги були постійним джерелом нарікань. Погані дороги не лише обмежують наше право на свободу пересування, вони також наносять непоправну шкоду людським життям. Маючи рівень смертності в ДТП, що втричі вищий, ніж в ЄС, дуже важливо вдосконалити нашу транспортну інфраструктуру. Цьому допомагають інвестиції в безпеку дорожнього руху та інші проекти, як, наприклад, продовження будівництва та модернізація Харківського метрополітену за підтримки європейських фінансових інституцій», — заявила Климпуш-Цинцадзе.

9 липня рішення ЄС про надання Україні 1 млрд євро допомоги набуло чинності. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європа перебуває під тиском між Трампом і Путіним — історик Євросоюзу. 

Перерозподіл коштів дорожнього фонду від регіонів, які його мало використовують, до активних регіонів може запрацювати до середини липня.

Раніше повідомлялося, що на розвиток автодоріг в Україні виділять 322 млрд гривень. Прем'єр Гройсман повідомив, що реконструкція доріг у 2018 році відбуватиметься по всій Україні.  У 2018-му на ремонт доріг виділять близько 47 мільярдів гривень.

Дорожній фонд запрацював в Україні з 1 січня 2018 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 2020 року усі кошти від акцизу на пальне підуть на ремонт доріг — Омелян

Поділитись: