Україна передала Генеральному секретарю Організації об’єднаних націй Антоніу Гуттерішу список українських політв’язнів, утримуваних у  Росії та окупований територіях Донбасу.

Україна передала Генеральному секретарю Організації об’єднаних націй Антоніу Гуттерішу список українських політв’язнів, утримуваних у Росії та окупований територіях Донбасу.

Про це повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко у Twitter.

Єльченко написав, що розмовляв з Валентином Карпюком - братом утримуваного в РФ політв’язня Миколи Карпюка.

«Карпюк один із списку бранців Кремля, який ми щойно передали Генсекретареві ООН», — написав Єльченко і додав, що тиск на Росію не припинятиметься.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

16 червня українського омбудсмена не допустили до українського політв'язня Карпюка.

Раніше повідомлялось, що Уповноважені з прав людини України Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

Український політв'язень Микола Карпюк у свій день народження закликав українців не їхати на Чемпіонаті світу з футболу в Росії.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

Дивіться також останнє слово Карпюка та Клиха в російському суді у Чечні.

Телефонна розмова Порошенка та Путіна щодо звільнення утримуваних в Росії політв'язнів відбулася 9 червня.

Нагадаємо, 8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

5 червня Олег Сенцов написав листа лідерам країн «Великої сімки». У своєму листі він наголосив: З приводу ситуації з українськими політв'язнями, я сподіваюся, що ви щось зможете зробити для вирішення їхніх доль і не будете зосереджуватися на одній особистості, наприклад, мені. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

 

Поділитись: