Україна виграла справу в Апеляційному суді Англії у справі про так званий «борг Януковича». Йдеться про повернення Росії боргу за придбаними у 2013 році облігаціями на загальну суму 3 мільярди доларів.

Україна виграла справу в Апеляційному суді Англії у справі про так званий «борг Януковича». Йдеться про повернення Росії боргу за придбаними у 2013 році облігаціями на загальну суму 3 мільярди доларів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначається, Апеляційний суд вирішив, що суддя першої інстанції помилково не став брати до уваги позицію Києва про те, що видача 3 мільярдів доларів була частиною політики Кремля та має розглядатися як політичний хабар.

Відтак, апеляційний суд став на бік України, проте ухвалив рішення продовжити розгляд справи за повною процедурою.

«Це дозволить нам зняти ризики для інвестицій та полегшить вихід України на зовнішні ринки», — повідомив колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк коментуючи ухвалення рішення суду на зустрічі YES, передає «Інтерфакс-Україна».

Це означає, що наразі Росія не може стягнути з України 3 мільярди доларів боргу.

«Одностайні висновки Апеляційного суду надають Україні можливість представити перед судом свою давно відстоювану позицію про те, що угоди стосовно єврооблігацій на суму 3 мільярди доларів США є нікчемними та не підлягають примусовому виконанню. Це зумовлено зухвалими погрозами та актами агресії, які Росія вчинила проти України не тільки напередодні укладення відповідних угод, завдяки чому й забезпечила їх підписання, а також у період після підписання, та які вона продовжує чинити дотепер», — повідомила виконувачка обовязків міністра фінансів України Оксана Маркарова.

Зазначимо, що суд першої інстанції ухвалив рішення, що політична складова надання Україні коштів не може впливати на рішення України не виплачувати борг Росії.

Нагадаємо, що 20 грудня 2013 року Росія викупила облігації уряду України на суму $3 млрд, борг який і став згодом відомим як «борг Януковича».

26 січня Апеляційний суд Англії за підсумками п'ятиденного розгляду апеляції України щодо рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення боргу за єврооблігаціями на $3 млрд відклав винесення остаточного рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Борг Януковича»: Чи уникне Україна сплати 3 мільярдів доларів.

Також повідомлялось, що перемови про отримання 3 мільярдів доларів від Росії у 2013 році вів син Януковича.

Поділитись: