Міністерство оборони України готує до підписання угоду з Північноатлантичним Альянсом (НАТО) щодо створення трастового фонду зі знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.

Міністерство оборони України готує до підписання угоду з Північноатлантичним Альянсом (НАТО) щодо створення трастового фонду зі знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.

Про це повідомив начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони полковник Максим Комісаров, передає прес-служба відомства.

«З огляду на прагнення України долучитися до членства в Північноатлантичному Альянсі важливим є досягнення взаємосумісності з вимогами НАТО у сфері оборони України, в тому числі й в розмінуванні та протидії саморобним вибуховим пристроям», — йдеться у повідомленні.

За словами Комісарова, 29 серпня уряд під час засідання ухвалив рішення про підписання цієї угоди. Він зазначив, що угоду про створення фонду залишилося підписати тільки з НАТО, бо Україна вже попередньо погодила її з усіма країнами Альянсу.

«Після підписання зазначеного документу у нас з’явиться трастовий фонд, який допомагатиме знищувати саморобні вибухові пристрої та очищати нашу територію від вибухонебезпечних предметів», — сказав Комісаров.

Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що Україна демонструє прогрес на шляху до вступу у НАТО.

24 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що у вересні подасть законопроект, який має на меті закріплення в Конституції прагнення України приєднатися до ЄС та НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile