Україна використає докази Міжнародної слідчої групи щодо розслідування катастрофи рейсу MH17 у Міжнародному Суді ООН. У червні цього року МЗС України планує подати до суду меморандум, де приведе ці докази.

Україна використає докази Міжнародної слідчої групи щодо розслідування катастрофи рейсу MH17 у Міжнародному Суді ООН. У червні цього року МЗС України планує подати до суду меморандум, де приведе ці докази.

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

Нагадаємо, 24 травня офіційне слідство звинуватило російських військових у катастрофі літака МН17. За даними Міжнародної слідчої групи, «Бук», який збив літак MH17 на Донбасі 2014 року, був привезений із Росії.

Зеркаль зазначила, що Україна продовжує свою роботу щодо притягнення Росії як країни до міжнародно-правової відповідальності за злочини на Донбасі.

Вона підкреслила, що перевезення 53-ю зенітно-ракетною бригадою ЗС Росії «Буку», з якого було збито літак МН 17, «є прямим доказом постачання Росією зброї, яка була використана для збиття цивільного літака».

«Це становить порушення Монреальської конвенції 1971 року та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Саме це ми доведем і обґрунтуємо в своєму меморандумі, який подамо до Міжнародного Суду ООН вже 12 червня», — заявила Зеркаль.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Пізніше група незалежних розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Сергій Дубінський. Водночас, сам Дубінський заперечив свою причетність до катастрофи. Пізніше журналісти видання «Новая газета» розшукали товариша Дубінського по службі, ветерана бойових дій в Афганістані, а нині — лідера самооборони Запоріжжя Сергія Тіунова, який підтвердив голос Дубінського на запису телефонної розмови, що перехопила міжнародна слідча група.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у катастрофі МН17 Дубінського.

Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до аварії «Боїнга» МН17.

ДИВІТЬСЯ: «Наше завдання — довести справу MH17 до суду», — інтерв'ю очільника міжнародної слідчої групи.

Поділитись: