Україна направила у Світову організацію торгівлі вимогу про створення Групи експертів в рамках справи щодо численних обмежень транзиту з території України через територію Російської Федерації у Казахстан та Киргизстан

Україна направила у Світову організацію торгівлі вимогу про створення Групи експертів в рамках справи щодо численних обмежень транзиту з території України через територію Російської Федерації у Казахстан та Киргизстан.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«З моменту застосування Україною положень Поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом з 1 січня 2016 року, Російська Федерація ввела обмеження транзитного руху автомобільними та залізничними шляхами з території України через територію Російської Федерації до Республіки Казахстан, а з 1 липня 2016 року і до Киргизької Республіки. За оцінками експертів близько 79% експортних поставок з України до Казахстану та 95% до Киргизстану зазнали негативного впливу від обмежень та часткової заборони з боку Російської Федерації», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Мінекономрозвитку у 2016 році розпочало процес врегулювання суперечки в рамках СОТ щодо згаданих обмежень.

Оскільки на першому етапі РФ не готова була до врегулювання суперечки та не вжила заходів щодо скасування обмежень у сфері транзиту, українська сторона продовжила розгляд справи згідно зі встановленою процедурою, і для початку наступного етапу розгляду справи по суті до СОТ було направлено вимогу про створення Групи експертів.

«З моменту застосування обмежувальних заходів, що оскаржуються, експорт товарів з України до країн Центральної/Східної Азії в 2016 році знизився на 38,3 % в порівнянні з 2015 роком. В цілому втрати експорту товарів до Казахстану та Киргизстану оцінюються в обсязі понад $0,4 млрд. Ми глибоко переконані, що ... неправомірні дії з обмеження транзиту ... з України у треті країни, повинні здобути об’єктивну оцінку експертів Світової організації торгівлі та безумовно мають бути скасовані», — заявила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України та торговий представник України Наталія Микольська.

Також повідомляється, що зазначений позов щодо обмеження транзиту став вже другим позовом України в СОТ проти Російської Федерації за останній час. Наразі ведеться збір матеріалів для підготовки наступного позову, який охоплюватиме численні заборони та обмеження на імпорт українських товарів до РФ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: