Україна найближчими тижнями подасть до Європейського суду з прав людини комплексний позов щодо українських політв’язнів, незаконно утримуваних в РФ.

Україна найближчими тижнями подасть до Європейського суду з прав людини комплексний позов щодо українських політв’язнів, незаконно утримуваних в РФ.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає «Інтерфакс-Україна».

Він також пояснив, що з подачею позову зволікали, оскільки сподівалися врегулювати це питання дипломатичним шляхом.

«Ми відстрочили подачу цього позову, розраховуючи на те, що дипломатичним шляхом вдасться домовитися щодо повернення українців на територію України, але ми бачимо, що з кожним днем ​​ці шанси зменшуються, оскільки держава-агресор і її керівництво абсолютно цинічно ставиться до українських в’язнів», — зазначив міністр, відповідаючи на питання журналістів про те, коли саме планують подати цей позов, оскільки раніше були заяви, що його подадуть у червні або на початку липня.

За його словами, позов подадуть після кінцевих консультацій з МЗС. Його суть зводиться до того, що «в РФ відбувається переслідування українських громадян за національною ознакою і що до цих громадян не застосовують жодних елементів правосуддя».

«Подаємо найближчими днями, зараз цей позов лежить у мене на столі. Треба час, щоб його перечитати і перевірити, це складний документ. Йдеться про понад 60 олітв’язнів», — розповів заступник міністра юстиції Іван Ліщина у коментарі Громадському.

Раніше у Раді назвали 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія хоче повернути 14 росіян, які сидять за гратами в Україні — ЕКСКЛЮЗИВ

Раніше перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко звернулася до представника Росії у Тристоронній контактній групі у Мінську з ініціативою, що Україна готова передати 23 засуджених росіян задля розблокування процесу звільнення українців. Гризлов сказав, що відповіді щодо цього питання не має.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile