Україна передала до міжнародних організацій інформацію про хімічні викиди на заводі «Кримський титан» на півночі анексованого Криму.

Україна передала до міжнародних організацій інформацію про хімічні викиди на заводі «Кримський титан» на півночі анексованого Криму.

Про це повідомив представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та Севастополя Ісмаїл Халіков.

Так, Україна звернулася до ООН, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Червоного Хреста та Всесвітньої організації охорони здоров’я для документування фактів порушення прав людини на анексованому півострові.

Також надіслано звернення до прокуратури Криму для порушення кримінальної справи стосовно причетних до порушення екологічних прав та загрози життю жителів півострова.

За словами представника омбудсмена, жителі північного Армянська та Красноперекопська скаржилися на маслянистий наліт жовтуватого відтінку на дахах будинків та металевих предметах. Крім того, мешканці звернулися до лікарень зі скаргами на кашель, запалення слизової рота, носа, горла та очей.

«Дивує, що діагноз, який всім ставлять – ОРЗ або алергія. В аптеках дефіцит абсорбентів, марлевих пов’язок та антигістамінних препаратів. Те, що в містах еколологічна катастрофа видно неозброєним оком: металеві речі продовжують покриватися іржою, дерева масово скинули листя, в повітрі стоїть стійкий запах кислоти, на газонах де-не-де лежать мертві птахи», — повідомив Халіков.

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини.

27 серпня російські ЗМІ повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

28 серпня «Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. 

Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди із заводів анексованого Криму.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Прикордонники скоригували роботу на КПВВ «Каланчак» через викиди у Криму.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: